tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Retro TVP: Polska – San Marino 1:0: bramka ręką Jana Furtoka

Jan Furtok zagrał w 36 meczach reprezentacji Polski, w których strzelił 10 goli. Wielu kibiców zapamiętało z trafienia ręką w meczu z Polska - San Marino.

Mecz odbył się 28 kwietnia 1993 roku na stadionie Widzewa Łódź w ramach eliminacji MŚ 1994 w USA, na które ostatecznie Polska nie wywalczyła awansu. Reprezentacja Polski w tym dniu była o krok od jednej z największych kompromitacji nie potrafiąc sobie poradzić z drużyną złożoną z półamatorów. Jedyną bramkę meczu zdobył Furtok, a jak się później okazało została strzelona ręką.

W materiale filmowym mecz wspomina Stefan Szczepłek, który relacjonował spotkanie dla "Życia Warszawy" i sam przyznaje, że jako sprawozdawca nie widział, iż gol został zdobyty nieprawidłowo. Mecz wspominają także dziennikarze TVP Sport Dariusz Szpakowski i Rafał Patyra.

Polska - San Marino 1:0 (0:0)
Furtok 70' Składy:
Polska: Kłak - Szewczyk, Wałdoch, Brzęczek, Czachowski, Kosecki, Koźmiński, Pisz, Ziober, Furtok, Juskowiak (65' Staniek).

San Marino: Benedettini - Canti, Gennari, Gobbi, Valentini, Bonini, Della Valle, Manzaroli, Mazza I, Zanotti (80' Francini), Bacciocchi (71' Mazza II).

Sędzia: Leslie Mottram (Szkocja).

najpopularniejsze

Ostatnie szlify gwiazd. Nadal, Djoković i Federer trenują przed Australian Open

Maciej Stolarczyk: Kuba Błaszczykowski dał nam nowe tchnienie

Policja w siedzibie Wisły. Przeszukano mieszkanie byłej prezes

Paweł Brożek: jestem optymistą, ale usłyszeliśmy już sporo obietnic

Nikola Mazur: jestem zaskoczona wynikiem