tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Franek" znów trafił! Jagiellonia – Pogoń 1:0

Tomasz Frankowski po raz kolejny zapewnił zwycięstwo Jagiellonii. W sobotę zespół z Białegostoku pokonał Pogoń Szczecin 1:0 (1:0). "Franek" strzelił 168. gola w Ekstraklasie i samodzielnie zajmuje trzecie miejsce na liście najskuteczniejszych strzelców w historii ligi.
Maksymilian Rogalski i Tomasz Frankowski (fot. PAP/Artur Reszko)

Ostatnie zwycięstwo Pogoni w lidze to zamierzchła przeszłość – Portowcy nie wygrali od początku grudnia zeszłego roku. W sobotę czekało ich trudne zadanie – wyprawa do Białegostoku na mecz z Jagiellonią. Już na samym początku meczu stało się jasne, że zespołowi ze Szczecina o trzy punkty będzie niezwykle trudno.

Dani Quintana i Bartosz Ława (fot. PAP/Artur Reszko) "Franek łowca bramek"

Fatalny błąd popełnił Maksymilian Rogalski, który stał w murze z wysoko uniesioną ręką i został w nią trafiony piłką. Sędzia Marcin Borski nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Tomasz Frankowski i pewnie strzelił swojego 168. gola w Ekstraklasie. Dzięki temu "Franek" samodzielnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w historii!

Pogoń mogła błyskawicznie odpowiedzieć, ale beznadziejnie w polu karnym zachował się Adam Frączczak. Portowcy grali słabo, wolno i nie prezentowali poziomu, jakiego oczekiwalibyśmy od zespołu Ekstraklasy. Gdyby tylko piłkarze Jagi byli nieco bardziej skuteczni, mogliby wygrać dużo wyżej. A tak, musieli zadowolić się minimalnym zwycięstwem.

Czerwona połowa

Dodatkowo, w 68. minucie zadanie ułatwił im Emil Noll, który za taktyczny faul został ukarany czerwoną kartką. Na dziesięć minut przed końcem meczu z boiska wyleciał też Lubos Hanzel, ale nie zmieniło to obrazu spotkania. Portowcy przegrali już czwarty mecz z rzędu. Choć nadal mają bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, muszą znacznie poprawić grę. W przeciwnym wypadku widmo degradacji może zajrzeć im w oczy.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
Bramka: Frankowski 4-k
Jagiellonia: Słowik – Pazdan, Dźwigała, Norambuena, Hanzel – Quintana (90+3. Kowalski), Gajos (46. Bandrowski), Grzyb, Kupisz, Plizga – Frankowski (83. Ukah)
Pogoń: Janukiewicz – Hricko, Hernani (46. Rudol), Noll, Lewandowski – Ława, Rogalski, Murayama, Akahoshi (71. Kolendowicz), Frączczak – Chałas (46. Djousse)
Żółte kartki: Frankowski, Hanzel, Słowik – Rogalski, Frączczak, Rudol, Hricko
Czerwona kartka: Hanzel ((79-druga żółta) – Noll (68-faul)
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)
Widzów: 3028