tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kliczko vs Powietkin. Rekordowe gaże bokserów

Aż 23 miliony dolarów znajduje się w puli na walkę Władimira Kliczki z Rosjaninem Aleksandrem Powietkinem o kilka tytułów mistrza świata wagi ciężkiej. Ukraiński bokser zarobi 17,25 mln, a jego przeciwnik - 5,75.
Władimir Kliczko (fot. Getty Images)

Przetarg na organizację pojedynku, zaplanowanego na 31 sierpnia w Moskwie, wygrała rosyjska grupa promująca Powietkina, czempiona organizacji WBA. Zgodnie z ustalonym podziałem, Kliczko otrzyma 75 proc. z zadeklarowanej puli, a Rosjanin - 25 proc. Dla obu pięściarzy będą to rekordowe wypłaty.

Kwota 23 milionów dolarów jest absurdalna. Uwierzę w nią, gdy pieniądze będą na koncie bankowym. Nie ma możliwości, aby wypłata nastąpiła po walce – powiedział menedżer Bernd Boente z Klitschko-Management K2.

Do tego pojedynku dojdzie, o ile wcześniej obaj obronią mistrzowskie pasy. Młodszy z braci Kliczków, do którego należą tytuły IBF, WBO i superczempiona WBA, 4 maja spotka się w Mannheim z Włochem Francesco Pianetą. Z kolei Powietkin 17 maja skrzyżuje rękawice w rosyjskiej stolicy z Andrzejem Wawrzykiem.

W zawodowej karierze 33-letni Powietkin wygrał wszystkie 25 walk, zaś 37-letni Kliczko legitymuje się rekordem 59-3.