tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sensacja w Kolonii. Lijewski wygrał Ligę Mistrzów!

HSV Hamburg najlepszym zespołem w Europie. Drużyna, w której występuje Marcin Lijewski pokonała w finale Ligi Mistrzów FC Barcelonę 30:29 i pierwszy raz w historii klubu sięgnęła po najcenniejsze, klubowe trofeum w Europie!
Marcin Lijewski (fot. Getty)

Wygrana drużyny z Hamburga jest sensacją. Drużyna Lijewskiego nie była faworytem przed turniejem w Kolonii. HSV najpierw w półfinale niespodziewanie ograło faworyta THW Kiel, żeby w finale sprawić jeszcze większą sensację, ogrywając najbardziej utytułowany zespół w Europie.

FC Barcelona Intersport w półfinale wygrała z mistrzami Polski. Vive Kielce natomiast w meczu o trzecie miejsce w Lidze Mistrzów wygrało z THW Kiel 30:29.

Dla HSV to nie tylko największy sukces w historii klubu, ale także wykorzystana szansa na udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Drużyna z Hamburga nie zapewniła sobie miejsca w tych rozgrywkach postawą w Bundeslidze, gdzie zajmują dopiero piąte miejsce.

HSV Hamburg - FC Barcelona Intersport 30:29 (25:25, 9:11)
FC Barcelona: Arpad Sterbik, Danijel Saric - Jesper Noddesbo 3, Juan Garcia 3, Victor Tomas 7, Raul Enterrios, Cedric Sorhaindo 1, Daniel Samiento 2, Angel Montoro 1, Eduardo Gurbindo 5, Siergiej Rutenka 8, Martin Stranovsky 1;
HSV Hamburg: Johannes Bitter,- Michael Kraus 6, Domagoj Duvnjak 4, Torsten Jansen 2, Blazenko Lackovic 2, Igor Vori 2, Hans Lindberg 6, Marcin Lijewski 3, Pascal Hens, Frederic Petersen 5.
Kary: Barcelona - 8 min.; HSV - 8 min.
Sędziowali: Kenneth Abahamsen, Arne M. Kristiansen (Norwegia).
Widzów: 19 250.