Stelmet Zielona Góra nowym mistrzem Polski!

Stelmet Zielona Góra wygrał po raz czwarty w finale TBL z PGE Turowem Zgorzelec 87:78 i został nowym mistrzem Polski! Przez ostatnie dziewięć sezonów mistrzem kraju była drużyna Asseco Prokomu Gdynia, który w tym sezonie odpadł w ćwierćfinale rozgrywek.
Stelmet – PGE Turów: ostatnia minuta wielkiego finału
Walter Hodge (fot. PAP/Lech Muszyński)

Nowy mistrz Polski będzie reprezentował nasz kraj w rozgrywkach Euroligi. Wcześniej w tych rozgrywkach występowały tylko dwie polskie drużyny: Śląsk Wrocław i wspomniany wcześniej zespół Asseco Prokomu.

Piąty raz w historii klubu srebrne medale odebrali koszykarze PGE Turowa Zgorzelec, dla których był to piąty przegrany finał.

Najlepszym zawodnikiem finałów został uznany Quinton Hosley. Amerykanin z rąk prezesa PZKosz odebrał nagrodę MVP. Hosley w decydującym spotkaniu zdobył 22 punkty, trafiając pięciokrotnie za trzy punkty, notując do tego 8 zbiórek.

Brązowymi medalistami Tauron Basket Ligi w sezonie 2012/2013 zostali koszykarze AZS Koszalin, którzy w rywalizacji o trzecie miejsce pokonali Anwil Włocławek 2-0!

Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 87:78 (28:24, 27:20, 17:18, 15:16).
Stelmet: Quinton Hosley 22, Walter Hodge 16, Oliver Stevic 14, Dejan Borovnjak 13, Łukasz Koszarek 13, Mantas Cesnauskis 5, Marcin Sroka 2, Zbigniew Białek 2, Łukasz Seweryn 0.
PGE Turów: Russell Robinson 22, Michał Chyliński 16, Aaron Cel 13, Ivan Zigeranovic 9, Djordje Micic 7, David Jackson 5, Damian Kulig 3, Piotr Stelmach 3.