tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zwarcie

Prowadzący program Marek Jóźwik porusza z interesującymi gośćmi gorące tematy, zagląda za kulisy wydarzeń oraz tropi nonsensy w zarządzaniu sportem. Publicystyka najwyższej próby.

najnowsze odcinki

Zwarcie: sztafety na Bahamach i koniec konfliktu?

25.04.2017 20:45 Zwarcie
Marian Woronin – niezmiennie najszybszy polski sprinter – skomentował występ polskich sztafet podczas nieoficjalnych mistrzostw świata na Bahamach. Drugim gościem najnowszego magazynu "Zwarcie" był Krzysztof Kaliszewski. Trener Anity Włodarczyk odniósł się do afery wokół polskich lekkoatletów.

Zwarcie: zamach na sport i nerwy lekkoatletów

18.04.2017 23:20 Zwarcie
Tematy przewodnie najnowszego magazynu "Zwarcie": zamach na piłkarzy Borussii Dortmund i niesnaski w gronie polskich lekkoatletów.

Zwarcie: ranking i... doping. Kontrowersje wokół clenbuterolu

11.04.2017 23:00 Zwarcie
Czy wysokie miejsce reprezentacji Polski w rankingu FIFA wpływa tylko na prestiż, czy niesie ze sobą wymierne korzyści? I czy dyskwalifikacja polskiego kajakarza na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku – Adama Seroczyńskiego – nie była przedwczesna? O tym rozmawiali goście Marka Jóźwika w najnowszym odcinku magazynu "Zwarcie".

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Zwarcie: czy łyżwiarstwo figurowe wróci do łask?

4.04.2017 21:57 Zwarcie
Czy łyżwiarstwo figurowe jest w stanie odzyskać dawną rangę, kiedy było jednym z najlepiej oglądanych wydarzeń w naszym kraju? O tym rozmawiali goście Marka Jóźwika w najnowszym odcinku magazynu "Zwarcie".

Włodzimierz Szaranowicz w "Zwarciu": w kadrze jest kult Horngachera

28.03.2017 22:38 Zwarcie
Komentator skoków narciarskich w Telewizji Polskiej dzieli się wrażeniami po zakończonych w niedzielę zmaganiach w Pucharze Świata.

"Zwarcie": Kwiatkowski wrócił na szczyt

21.03.2017 22:53 Zwarcie
W kolejnym odcinku magazynu "Zwarcie" Marek Jóźwik rozmawiał z Andrzejem Piątkiem o zwycięstwie Michała Kwiatkowskiego w klasyku Mediolan-San Remo. Innymi tematami były zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich oraz słabsze występy Agnieszki Radwańskiej. Gośćmi w studio byli Przemysław Babiarz, Jacek Jońca i Michał Lewandowski.

"Zwarcie": trudy turnieju Raw Air

14.03.2017 21:06 Zwarcie
W kolejnym odcinku magazynu "Zwarcie" Marek Jóźwik rozmawiał z Krzysztofem Rawą o turnieju Raw Air. Drugim tematem odcinka były powtórki w piłce nożnej, na temat których mówili sędzia Rafał Rostkowski oraz komentator TVP Sport Maciej Iwański.

"Zwarcie": blaski i cienie mistrzostw w Lahti oraz w Belgradzie

7.03.2017 22:44 Zwarcie
Po zimowej przerwie program "Zwarcie" wrócił w nowej formule. Prowadzący magazyn – Marek Jóźwik – razem ze swoimi gośćmi – Przemysławem Babiarzem, Pawłem Wilkowiczem i Kamilem Wolnickim – omówił postawę polskich zawodników podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym oraz halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce.

Z archiwum TVP. Bogdan Tuszyński w magazynie "Zwarcie"

1.01.2017 14:00 Zwarcie
Legendarny dziennikarz sportowy Bogdan Tuszyński był w 2010 roku gościem magazynu "Zwarcie", w którym rozmawiał z Markiem Jóźwikiem o komentatorach sportowych.

"Zwarcie": kryzys polskiego łyżwiarstwa szybkiego?

22.12.2016 23:11 Zwarcie
Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego podał się do dymisji, sponsor odszedł, Polska zrezygnowała z organizacji mistrzostw Europy. Przejściowe turbulencje, czy trwały kryzys? Marek Jóźwik szukał odpowiedzi z gośćmi: Pawłem Zygmuntem – byłym panczenistą i Piotrem Dębowskim – komentatorem TVP Sport.

"Zwarcie": jaki był dla polskiego futbolu 2016 rok?

16.12.2016 00:16 Zwarcie
14 meczów reprezentacji Polski i tylko jeden przegrany mecz. To bilans biało-czerwonych w 2016 roku. Ambitne mecze w Lidze Mistrzów rozgrywała Legia Warszawa. Ale były też nocne balangi, sypanie głowy popiołem, kary dla piłkarzy, a także emocje wyborcze na zjeździe PZPN. Jaki był ten mijający rok w polskim futbolu?

"Zwarcie": sport i medycyna

2.12.2016 07:30 Zwarcie
Jak wygląda struktura opieki zdrowotnej w polskim sporcie? W kolejnym odcinku magazynu, Marek Jóźwik i jego goście, dyskutowali o systemie pomocy kontuzjowanym zawodnikom.

"Zwarcie": na co stać Justynę Kowalczyk?

24.11.2016 18:46 Zwarcie
Gośćmi magazynu Marka Jóźwika byli dziennikarze: Paweł Wilkowicz i Kamil Wolnicki. Okazją do dyskusji był start nowego sezonu biegów narciarskich.

"Zwarcie": na czym polega magia boksu?

17.11.2016 22:52 Zwarcie
Gościem jubileuszowego, 200. wydania magazynu, był Janusz Pindera, dziennikarz i komentator pięściarstwa. Wraz z Markiem Jóźwikiem pochylił się nad zmianami, jakie spotkały najsłynniejszą odmianę sportów walki.

"Zwarcie": anatomia sukcesu, czyli praca trenerów

10.11.2016 22:50 Zwarcie
Gościem kolejnego odcinka magazynu "Zwarcie" był trener Anity Włodarczyk – Krzysztof Kaliszewski.

"Zwarcie": dlaczego Polacy nie rozdają kart w narciarstwie alpejskim?

3.11.2016 19:29 Zwarcie
Prowadzący program – Marek Jóźwik – razem z wiceprezesem Polskiego Związku Narciarskiego – Andrzejem Kozakiem - rozmawiali o przyczynach kiepskich występów polskich zawodników specjalizujących się w narciarstwie alpejskim.

"Zwarcie": kolejne skandale dopingowe wstrząsają sportem

27.10.2016 22:51 Zwarcie
Gośćmi Marka Jóźwika byli Mirosław Żukowski z "Rzeczpospolitej" oraz Maciej Petruczenko z "Przeglądu Sportowego".

Zwarcie: jaki sezon czeka polskich skoczków narciarskich?

20.10.2016 18:35 Zwarcie
Po słabym ostatnim sezonie zimowym i pożegnaniu trenera Łukasza Kruczka, przyszły sukcesy w Letnim Grand Prix. Świetne występy, szczególnie Macieja Kota, znów rozpaliły nadzieje kibiców na polską zimę. Gospodarz programu – Marek Jóźwik, wspólnie z dziennikarzami: Markiem Rudzińskim i Sebastianem Szczęsnym, zastanawia się nad kondycją polskich skoków narciarskich.

Zwarcie: czy igrzyska olimpijskie przetrwają XXI wiek?

13.10.2016 23:04 Zwarcie
Coraz więcej miast rezygnuje z ubiegania się o prawo organizacji igrzysk olimpijskich. Ogromne wydatki, które muszą ponosić gospodarze tych imprez, rzadko kiedy się zwracają. Czy igrzyska mają szansę przetrwać w obecnej formule? Jeśli nie, to w jaki sposób powinny być organizowane kolejne? O tym Marek Jóźwik dyskutował w magazynie "Zwarcie" z Andrzejem Personem i redaktorem naczelnym "sport.pl" Pawłem Wilkowiczem.

Zwarcie: zagadnienie płci w sporcie

30.09.2016 11:23 Zwarcie
Po ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro na nowo rozgorzała dyskusja o płci w sporcie. Oliwy do ognia dolała Joanna Jóźwik po finale biegu na 800 metrów. Jaki poziom testosteronu wyznacza granicę pomiędzy kobietą, a mężczyzną? Odpowiedzi szukali goście zaproszeni do studia.
Więcej