tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Skra najlepsza w memoriale Gołasia

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zostali triumfatorami IX Memoriału Arkadiusza Gołasia. W finale turnieju w Murowanej Goślinie pokonali wicemistrzów Polski - Zaksę Kędzierzyn Koźle 3:1 (20:25, 25:20, 25:23, 25:17).
Stephane Antiga (fot. PAP)

Finaliści imprezy musieli radzić sobie bez kadrowiczów uczestniczących w mistrzostwach Europy. Ubytki Zaksy okazały się jednak bardziej widoczne - trener Sebastian Świderski nie mógł skorzystać z Marcina Możdżonka, Michała Ruciaka, Łukasza Wiśniewskiego i Grzegorza Boćka. Zmiennicy radzili sobie nieźle tylko w pierwszym secie - potem spotkanie kontrolowali już podopieczni Miguela Falaski.

Gramy w nieco przemeblowanym składzie w porównaniu do ubiegłego sezonu, dlatego jest to dla nas dobra okazja, by lepiej się zgrywać. Zwycięstwo nad Zaksą ma swoją wartość. Dla mnie to duży zaszczyt, że znów mogę uczestniczyć w turnieju poświęconym pamięci Arka, choć on mógłby jeszcze dziś z nami grać. Niestety, życie potoczyło się inaczej - powiedział kapitan Skry Mariusz Wlazły, który został przez organizatorów wybrany MVP zawodów.

Indywidualne wyróżnienia otrzymali również: Piotr Gacek (Zaksa) - najlepszy libero; Daniel Pliński (PGE Skra) - najlepszy środkowy; Stephane Antiga (PGE Skra) - najlepszy przyjmujący; Grzegorz Pilarz (Zaksa) - najlepszy rozgrywający oraz Wlazły - najlepszy atakujący.

W meczu o trzecie miejsce Transfer Bydgoszcz pokonał AZS Częstochowa 3:0.

Podczas dwudniowej imprezy przeprowadzono kilkadziesiąt licytacji gadżetów - głównie koszulek siatkarskich polskich klubów, męskiej i żeńskiej reprezentacji Polski, a także trykot z autografami rosyjskich zawodników z igrzysk olimpijskich w Londynie, gdzie Sborna zdobyła złoty medal. Cały dochód - ponad 10 tysięcy złotych przeznaczony zostanie na leczenie dwu i półrocznego Michałka z Murowanej Gośliny, chorego na porażenie mózgowe.

Arkadiusz Gołaś był jednym z najbardziej utalentowanych polskich zawodników. Reprezentował Polskę w igrzyskach w Atenach. Grał w latach 2001-2004 w AZS Częstochowa, później także we włoskim klubie Sempre Volley Padwa. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym w 2005 roku na autostradzie w Austrii, jadąc do Włoch, gdzie miał kontynuować karierę w słynnym Lube Banca Macerata.

Wyniki IX Memoriału Arkadiusza Gołasia:

finał

PGE Skra Bełchatów  - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:1 (20:25, 25:20, 25:23, 25:17)

Zaksa: Paweł Zagumny, Jurij Gładyr, Maciej Polański, Marcin Brzeziński, Dick
Kooy, Dominik Witczak, Piotr Gacek (libero) oraz Aleksa Brdjovic.

PGE Skra: Nicolas Uriate, Kamil Kłos, Daniel Pliński, Stephane Antiga,
Wojciech Włodarczyk, Mariusz Wlazły, Facundo Conte (libero) oraz Grzegorz
Pilarz, Wojciech Ferens.

o trzecie miejsce

Transfer Bydgoszcz - AZS Częstochowa 3:0 (25:16, 32:30, 25:23)

Transfer: Maikel Salas, Wojciech Jurkiewicz, Jan Nowakowski, Yasser
Portuondo, Marcin Wika, Tomasz Bonisławski (libero) oraz Marcin Waliński,
Tomasz Wieczorek, Piotr Sieńko.

AZS: Marcin Janusz, Michał Kamiński, Miłosz Hebda, Wojciech Kaźmierczak,
Dawid Murek, Jakub Vesely, Kacper Piechocki (libero) oraz Michał Kozłowski,
Bartosz Bednorz, Michał Kaczyński.

Końcowa kolejność: 1. PGE Skra, 2. ZAKSA, 3. Transfer, 4. AZS