tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polska - Dania meczem nieoficjalnym?

Niedzielne starcie polskich ligowców z duńskimi w ramach Pucharu Króla rozgrywanego w Tajlandii jest przez PZPN zaliczane do oficjalnych meczów towarzyskich biało-czerwonych. Tymczasem duńska federacja uznaje ten mecz jako spotkanie nieoficjalne, sparingową grę przedstawicieli ekstraklasy obu krajów - informuje "Gazeta Wyborcza".
Smutek Smudy po porażce przedwczesny? Mecz z Danią nie był grą oficjalną (fot.PAP/Maciej Rozwadowski)

- Mamy mały problem z zakwalifikowaniem tego meczu - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska. - Jeszcze nie wiem na sto procent, czy był to oficjalny mecz Polski z Danią. Osoba odpowiedzialna za to jest teraz w Tajlandii i mamy trochę problemów, żeby się z nią skontaktować. Wszystko wyjaśni się jednak w przyszłym tygodniu, gdy kadra wróci do Polski - dodaje Olejkowska i zaznacza: - my wliczamy ten mecz do oficjalnych statystyk.

Wątpliwości nie ma duńska federacja. - Wysłaliśmy tam drużynę złożoną z graczy krajowych i jej osiągnięć nie będziemy zaliczali do oficjalnych statystyk - mówi rzecznik drużyny narodowej Jacob Wadland.

Znany historyk futbolu - Andrzej Gowarzewski twierdzi, że brak meczu na stronie internetowej FIFA o niczym nie świadczy. Ale... - Liczy się tylko to, jak umówili się przedstawiciele federacji. Jeśli umówili się, że jest to mecz drużyn narodowych A, to tak jest. Jeżeli nie, to nie - twierdzi. Jeśli zatem duńska federacja meczu uznać nie chce, Polacy przegrali 1:3, ale nie w meczu oficjalnym. Chciałoby się powiedzieć: całe szczęście?