tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Koniec epoki. Galliani po 27 latach odchodzi z Milanu

Adriano Galliani powiedział "dość". W piątek dyrektor wykonawczy Milanu ogłosił, że pożegna się z klubem po meczu z Ajaksem Amsterdam w Lidze Mistrzów. To wynik konfliktu z Barbarą Berlusconi, córką właściciela Rossonerich.
Adriano Galliani (fot. Getty Images)

Galliani jeszcze kilka dni temu mówił o planach klubu na zimowe okienko transferowe i nic nie zapowiadało rychłego odejścia. Działacz jednak ciężko znosił walkę o władzę z Barbarą Berlusconi. – Z rekompensatą, czy bez – odchodzę. Zostałem obrażony. W taki sposób nie dokonuje się rekonstrukcji w klubie. Trzeba ją przeprowadzać w bardziej elegancki sposób – powiedział.

Adriano Galliani (L) i Barbara Berlusconi (P) (fot. Getty Images) 69-letni działacz jest związany z mediolańskim klubem od 27 lat. W ostatnich tygodniach dochodziło do sporów z członkinią zarządu, Barbarą Berlusconi, która domagała się zmian w strategii klubu. Dementowała jednak, że chciałaby zmiany na stanowisku dyrektora wykonawczego.

Galliani najprawdopodobniej rozstanie się z Milanem po meczu z Ajaksem Amsterdam w Lidze Mistrzów (11 grudnia). Co będzie robił w przyszłości? – Po czymś takim potrzebuję trochę czasu, żeby podjąć odpowiednia decyzję – uciął.