tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dariusz Szpakowski

Dariusz Szpakowski to nie tylko specjalista od piłki nożnej. To już kolejne igrzyska olimpijskie, na których najbardziej znany komentator w Polsce, będzie także relacjonował spotkania hokeistów.
Dariusz Szpakowski (fot. TVP)

Imię i nazwisko:
Dariusz Szpakowski


W Vancouver będę komentował:
Hokej na lodzie

Na igrzyskach po raz:
Dwunasty

Debiut na igrzyskach:
Moskwa 1980

Najwspanialsze doświadczenie z igrzysk:
Komentowanie olimpijskich medali Polaków, w tym ostatniego złotego polskiej czwórki podwójnej w wioślarstwie w Pekinie oraz srebra polskich piłkarzy w Barcelonie (1992).

Największe wydarzenie w komentowanej przeze mnie dyscyplinie w Vancouver:
Mecze z udziałem największych gwiazd światowego hokeja, czyli graczy NHL i ligi rosyjskiej. Słowem wszystko, co najlepsze w tej dyscyplinie. A dodam, że będę miał przyjemność komentowania tych spotkań z Mariuszem Czerkawskim.

Największe gwiazdy komentowanej przeze mnie dyscypliny:
Gwiazd będzie kilka: Rosjanin Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) – The Next One, czyli następca Wayne’a Gretzky’ego Kanadyjczyk Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins), Amerykanin Chris Drury (New York Rangers), Słowak Marian Gaborik (New York Rangers), Szwed Nicklas Lidstroem (Detroit Red Wings) oraz wracający do reprezentacji Czech Jaromir Jagr (Awangard Omsk).

Wymarzone igrzyska w Vancouver:
To takie, w których Adam Małysz, Justyna Kowalczyk i Tomasz Sikora staną na podium i usłyszymy hymn Polski, a w hokejowym finale zagrają Kanada i Rosja.