tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rajd Janner: zimowy trening Kubicy

Robert Kubica (Ford Fiesta RRC), mistrz świata w klasie WRC-2, na początku stycznia wystartuje w austriackim Rajdzie Janner – pierwszej rundzie RSME w sezonie 2014. Na liście zgłoszeń jest również Kajetan Kajetanowicz.
Kubica: największy plus zmian? Współpraca z Anglikami
Robert Kubica jeszcze w barwach Citroena (fot. Getty Images)

Rajd Janner zostanie rozegrany w dniach 3-5 stycznia na trasach w rejonie Linzu. To impreza typowo zimowa, w samochodach zakładane są opony z kolcami, załogi jadą – o ile aura nie spłata figla, w śnieżnych bandach.

Na liście startowej Janner są wszyscy czołowi kierowcy z Austrii z Andreasem Aignerem (Peugeot 207 S2000) i Raimundem Baumschlagerem (Skoda Fabia S2000).

Rajd jest także pierwszą rundą mistrzostw Czech, do udziału zgłosili się m.in. Vaclav Pech (Mini RRC) oraz Jaromir Tarabus (Ford Fiesta S2000).

Robert Kubica (fot. Getty Images) W poprzedniej edycji zwyciężył Czech Jan Kopecky (Skoda Fabia S2000). Kajetanowicz był szósty ze stratą 1.01 do zwycięzcy.

Kubica start w Austrii potraktuje treningowo. Były kierowca Formuły 1 13 grudnia podpisał kontrakt z teamem M-Sport na starty w przyszłorocznych mistrzostwach świata w rajdach samochodowych. 29-letni Polak będzie się ścigał Fordem Fiestą RS WRC we wszystkich 13 rundach cyklu.

Krakowianin nie będzie kierowcą fabrycznym zespołu. Ten stworzą Fin Mikko Hirvonen oraz Walijczyk Elfyn Evans, których również czeka 13 startów w MŚ. Pierwszą rundą mistrzostw świata będzie Rajd Monte Carlo w dniach 16-19 stycznia.

podobne informacje

Kubica znów przetestuje bolid Williamsa

F1: Sainz kierowcą Renault. Koniec szans Kubicy?

Szef Renault: wciąż nie mamy pewności co do Kubicy

Węgierska prasa o Kubicy: powrót więcej niż obiecujący