tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polska – Dania od 14:00 w TVP2, TVP Sport i SPORT.TVP.PL!

Polskie piłkarki ręczne zmierzą się w niedzielę z Dunkami w meczu o brązowy medal MŚ w Belgradzie. O ile występ biało-czerwonych jest niespodzianką, o tyle udział utytułowanych Skandynawek nie do końca. Transmisja od 14:00 w TVP2, TVP Sport i SPORT.TVP.PL!
Rasmussen: w meczu z Danią będę Polakiem
Alina Wojtas (fot. PAP/EPA)

Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że selekcjoner biało-czerwonych Kim Rasmussen jest Duńczykiem, ale, jak zapewniał w przeddzień spotkania, w tym pojedynku "będzie Polakiem".

– W niedzielę będę Polakiem – zapewnił duński szkoleniowiec. – Zrobię wszystko, żeby ten mecz wygrać. Znam oczywiście bardzo dobrze wszystkie zawodniczki naszych następnych rywali. Trzeba będzie znaleźć sposób, żeby je powstrzymać.

Kim Rasmussen (fot. PAP/EPA) Jego asystent Antoni Parecki charakteryzując ekipę rywalek podkreślał ich szybkość, kreatywność i zgranie. – Styl duński polega na mocnej obronie, na fantazyjnym ataku, szybkiej kontrze – ocenił asystent Rasmussena. – Mają bardzo szybkie zawodniczki na środku rozegrania, które ciągle znajdują zaskakujące rozwiązania akcji. Rozumieją się błyskawicznie z kołowymi, ale to nic dziwnego. Reprezentacja oparta jest bowiem na dwóch klubach: Team Tvis Holstebro i FCM Handebold.

Dunki są głodne sukcesu, bowiem od 2004 roku, kiedy sięgnęły po srebro w ME, potem tylko co najwyżej ocierały się o podium najważniejszych turniejów. Do tego momentu, od 1993 roku, wywalczyły 11 medali podczas igrzysk olimpijskich (trzy złote), mistrzostw świata i czempionatu Europy (w tym trzy złote).

W MŚ jednak drużyna duńska po raz ostatni na podium stanęła w 1997 roku i to na jego najwyższym stopniu. W półfinale tegorocznego czempioneu Skandynawki, w podobnym stylu co Polki z Serbią, przegrały z Brazylią.

W finale w belgradzkiej Kombank Arenie o 17.15 (transmisja w TVP Sport i SPORT.TVP.PL) spotkają się Brazylijki z Serbkami. Gospodarze turnieju oczekują kolejnego rekordu frekwencji na meczu piłki ręcznej kobiet – piątkowy półfinał ich zespołu z Polkami przyszło obejrzeć 18 236 kibiców.

podobne informacje

Rasmussen przed meczem z Polkami: to będzie bitwa

MŚ: triumf duńskiej myśli szkoleniowej