tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tour de Ski bez Justyny Kowalczyk!

Justyna Kowalczyk wycofała się z Tour de Ski – poinformował na Twitterze Sebastian Parfjanowicz, dziennikarz TVP Sport. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego potwierdziła tę informację na Facebooku. Impreza zaczyna się w sobotę prologiem na 2,5 kilometra. Transmisja od 13:40 w TVP2 i SPORT.TVP.PL!
Justyna Kowalczyk (fot. Getty Images)Kowalczyk rezygnację ze startu rozważała od czwartku. Wszystko przez decyzje organizatorów, którzy w związku z małą ilością śniegu w Oberhofie, zmienili program cyklu. W efekcie aż pięć z siedmiu konkurencji zostanie przeprowadzone stylem dowolnym, mniej lubianym przez Polkę.

W tej sytuacji w imprezie wystąpi pięcioro reprezentantów Polski: Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec oraz Jan Antolec i Maciej Staręga.

Oprócz Kowalczyk w TdS zabraknie także innych zawodniczek ze ścisłej czołówki PŚ – Charlotte Kalli i Kikkan Randall. Szwedka i Amerykanka postanowiły skupić się na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Soczi. Na starcie na pewno pojawią się za to Marit Bjoergen i Therese Johaug. W Norwegii z ich występem wiąże się duże nadzieje. W ośmioletniej historii cyklu nikt z Kraju Fiordów, ani wśród kobiet, ani wśród mężczyzn, nie odniósł końcowego zwycięstwa.

Zwyciężczyni prologu otrzyma 15 sekund bonifikaty, druga na podium – 10 sekund, a trzecia – pięć. TdS zakończy się 4 stycznia, tradycyjną wspinaczką pod Alpe Cermis. Ostatnie cztery edycje imprezy wygrała Justyna Kowalczyk.