tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ponitka katem mistrzów Polski

Reprezentujący barwy belgijskiego zespołu BC Telenet Ostenda Mateusz Ponitka rzutem w ostatnich sekundach zapewnił zwycięstwo swojej drużynie nad Stelmetem Zielona Góra w rozgrywkach EuroCup 76:74 (23:19, 21:17, 17:9, 15:29).
Mateusz Ponitka (fot. bcoostende.be)

To druga porażka mistrzów Polski w tych rozgrywkach. Wcześniej Stelmet występował w rozgrywkach Euroligi, w których nie zdołał awansować do kolejnego etapu.

Całe spotkanie nie było najlepsze w wykonaniu 20-letniego reprezentanta Polski, jednak ostatnia akcja należała do niego. 15 sekund przed końcem meczu, po rzucie Aarona Cela, to mistrzowie Polski prowadzili w Ostendzie 74:73. Ostatnia akcja należała do gospodarzy. Najpierw Ponitka podał do lepiej ustawionego pod koszem Brenta Wrighta. Podwajany Amerykanin musiał jednak oddać piłkę na obwód. Tam niepilnowany Ponitka zdecydował się oddać rzut zza linii 6,75. Polak trafił i pogrążył swoich byłych kolegów. Z Łukaszem Koszarkiem, Przemysławem Zamojskim i Adamem Hrycaniukiem grał jeszcze w zeszłym sezonie w zespole Asseco Prokomie Gdynia.