tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

El. ME: Polki w Portugalii bez Kulwińskiej

Reprezentacja piłkarek ręcznych dotarła do miejscowości Maia, gdzie w środę o godz. 22.OO zmierzą się z Portugalią w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2014. W 16-osobowym składzie zabrakło kontuzjowanej Patrycji Kulwińskiej.
"WF z mistrzem" – Iwona Niedźwiedź i Patrycja Kulwińska
Patrycja Kulwińska (fot. PAP/EPA)

Obrotowa Vistalu Gdynia doznała urazu podczas ostatniego poniedziałkowego treningu w Zielonej Górze, gdzie kadra przebywała na zgrupowaniu.

Podopieczne duńskiego trenera Kima Rasmussena dotarły do Porto przed południem, skąd autokarem udały się do oddalonej o zaledwie osiem kilometrów Mai.

Środowe spotkanie będzie pierwszym występem polskiej reprezentacji o punkty od grudniowych mistrzostw świata, w których zajęła czwarte miejsce.

Po dwóch kolejkach spotkań grupy 3. eliminacji ME, których turniej finałowy odbędzie się w grudniu na Węgrzech i Chorwacji, Polska po porażkach z Czarnogórą i Czechami zajmuje z zerowym dorobkiem trzecie miejsce. Rewanż z Portugalią, która także nie zdobyła jeszcze punktu, zaplanowano na niedzielę w Zielonej Górze.

W tabeli prowadzą Czechy, przed Czarnogórą – po cztery punkty. Do ME awansują dwie najlepsze drużyny.

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Portugalią: Bramkarki: Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia), Anna Wysokińska (SG BBM Bietigheim, Niemcy).
Pozostałe zawodniczki: Iwona Niedźwiedź, Katarzyna Janiszewska (obie Vistal Gdynia), Karolina Semeniuk-Olchawa (Zagłębie Lubin), Monika Stachowska (Pogoń Szczecin), Alina Wojtas, Marta Gęga (obie MKS Lublin), Sylwia Matuszczyk (Piłka Ręczna Koszalin S.A.), Kinga Grzyb (Start Elbląg), Monika Migała (Ruch Chorzów), Joanna Gadzina (Olimpia-Beskid Nowy Sącz), Aneta Łabuda (MKS Sokół Żary – SMS Płock), Karolina Kudłacz (HC Lipsk, Niemcy), Kinga Byzdra (Buducnost Podgorica, Czarnogóra), Karolina Siódmiak (Fleury Loiret, Francja).

podobne informacje

Długi, odejścia, zawieszenie. Tak wygląda mistrz Polski

Wygrana Polek w ostatnim meczu przed walką o Rio

Kulwińska: ze Słowacją musimy zagrać lepiej

Startują ME piłkarek ręcznych. Kim są "Ryba", "Szara" i "Owen"?