tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowa zawodniczka w zespole Justyny Kowalczyk

Sylwia Jaśkowiec dołączy do teamu Justyny Kowalczyk. W środę wniosek zawodniczki z Myślenic został pozytywnie rozpatrzony przez Polski Związek Narciarski.
Sylwia Jaśkowiec (L) i Justyna Kowalczyk (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Aleksander Wierietielny (L) i Justyna Kowalczyk (fot. PAP/Grzegorz Momot) O decyzji PZN poinformował na Twitterze Sebastian Parfjanowicz, dziennikarz TVP Sport. Jaśkowiec i Maciej Kreczmer w maju, pod okiem trenera Aleksandra Wierietielnego, rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Kowalczyk dołączy do nich w sierpniu.

Miniony sezon był dla Jaśkowiec najlepszy w karierze. Zajęła trzecie miejsce na pierwszym etapie Tour de Ski, biegu na 3 kilometry stylem dowolnym, a podczas zawodów Pucharu Świata w Jakuszycach uplasowała się na czwartej pozycji w sprincie, również "łyżwą".

Zwieńczeniem dobrych występów było piąte miejsce, wspólnie z Kowalczyk, w sprincie drużynowym techniką klasyczną podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. W tej samej konkurencji, ale stylem dowolnym, Polki zamierzają powalczyć o medal podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Falun. – Trasa jest bardzo obiecująca. Mam nadzieję, że osiągniemy lepszy wynik niż w Soczi. Jest po co trenować i o co walczyć – stwierdziła Kowalczyk.podobne informacje

Triumf Kowalczyk! Polskie podium w Szczyrbskim Jeziorze

Nieznane historie z życia Justyny Kowalczyk. "Nie uniknęłam wpadek"

Luka Modrić zakończył dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Oto najciekawsze serie triumfów w świecie sportu

Justyna Kowalczyk wróciła na podium. Dobry bieg w Ski Classics