tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mityng Orlen Cup w TVP Sport i SPORT.TVP.PL

Lekkoatletyczne gwiazdy wystąpią w środę w Płocku w 2. mityngu Orlen Cup. Tomasz Majewski powalczy z Amerykaninem Reese Hoffą w konkursie pchnięcia kulą. Mocną obsadę będzie miał skok wzwyż kobiet.
Tomasz Majewski (fot. Getty Images)

Transmisja Mityngu Orlen Cup od 17:45 w TVP Sport HD i SPORT.TVP.PL!

Reese Hoffa (fot. Getty Images) Dla Majewskiego będzie to drugi start w mityngu – przed rokiem wygrał rywalizację z Kanadyjczykiem Dylanem Armstrongiem. Zdobywca dwóch złotych medali olimpijskich (Pekin 2008, Londyn 2012) tym razem będzie miał równie trudnego przeciwnika. Głównym rywalem Majewskiego będzie Hoffa legitymujący się drugim wynikiem w tym roku - 21.64 (rekord życiowy 22.43). Amerykanin jest brązowym medalistą igrzysk w Londynie.

Na Starym Rynku pchać kulą będą także olimpijczycy z Pekinu i Londynu – Georgi Iwanow (Bułgaria) i Marco Fortes (Portugalia) mający rekordy życiowe ponad 21 m. Płockim kibicom zaprezentują się także inni Polacy. Rafał Kownatke doskonale wspomina ubiegłoroczny konkurs na Rynku, w którym przekroczył granicę 20 m. Swoje umiejętności sprawdzą także kulomioci młodszego pokolenia: Dominik Witczak, Krzysztofa Brzozowski i junior Konrad Bukowiecki.

Kamila Lićwinko (fot. Getty Images) W skoku wzwyż kobiet wystąpią m.in. Justyna Kasprzycka i Kamila Lićwinko oraz olimpijki: Swietłana Radziwił, Nadia Duszanowa i złota medalistka z Aten Jelena Sliesarenko. Kasprzycka spisała się znakomicie podczas ostatnich zawodów Diamentowej Ligi, bo wyrównała rekord Polski – 199 cm – należący do Lićwinko.

– Nigdy nie startowałam w innym miejscu niż stadion, ale już cieszę się na rywalizację z Justyną – powiedziała Lićwinko, halowa mistrzyni świata z Sopotu. – Poza tym pierwszy raz w życiu będę miała tak bliski kontakt z kibicami. Jestem przekonana, że poziom rywalizacji nie będzie odbiegał od imprez rozgrywanych na innych arenach sportowych.

Początek Orlen Cup o godz. 17. Po prezentacji uczestników o 17.45 rozpocznie się konkurs skoku wzwyż kobiet, a o 18.45 – pchnięcia kulą. Na godz. 19.50 zaplanowano dekorację zawodników. Wcześniej, od 10 do 13, skakać wzwyż będą przed ratuszem zawodnicy z płockich szkół.

podobne informacje

Lekkoatleci po urlopach, galach i ślubach wracają do pracy

Mityng w Zagrzebiu: Lićwinko najlepsza w skoku wzwyż

Stalowe nerwy Lićwinko! Brąz Polki w skoku wzwyż

MŚ: kolejny polski medal? Dziś Lićwinko i Krukowski