Diamentowa Liga: Lewandowski trzeci w Rzymie

Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m w mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie. Polak miał czas 1.44,60 i przegrał tylko z mistrzem globu Etiopczykiem Mohammedem Amanem i wicemistrzem Sudańczykiem Abubakerem Kakim.
Marcin Lewandowski (fot. Getty)

Trenujący ze swoim bratem Tomaszem Lewandowskim mistrz Europy z Barcelony w tym sezonie tak szybko jeszcze nie biegał. W prestiżowym cyklu Diamentowej Ligi wystąpił po raz trzeci. Wcześniej zaprezentował się w Szanghaju (1.45,92) i Eugene (1.44,79).

Aman w Rzymie pokonał dwa okrążenia w 1.44,24, a Kaki miał czas 1.44,57. Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się w 11 czerwca w Oslo.