tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kontuzja Bolta. Czeka go przerwa w startach

Sześciokrotny mistrz olimpijski Usain Bolt, który wraca do rywalizacji po kontuzji stopy, wbrew zapowiedziom nie wystartuje 17 czerwca w mityngu w Ostrawie. Słynny jamajski sprinter nie weźmie także udziału 5 lipca w zawodach Diamentowej Ligi w Paryżu.
Usain Bolt (fot. Getty Images)

Z powodu kontuzji musiałem opuścić niektóre treningi pod koniec marca i na początku kwietnia. Na szczęście z moją stopą jest już wszystko w porządku, wracam do normalnych zajęć – poinformował w piątek lekkoatleta. Jak jednak dodał, opuści najbliższe starty.

Kontuzja sprawiła, że jestem w innym miejscu przygotowań niż zwykle o tej porze roku. Dlatego nie będę jeszcze gotowy na mityngi w Ostrawie i Paryżu – wytłumaczył Bolt, rekordzista świata w biegu na 100 m (9,58) i 200 m (19,19). Na razie nie wiadomo konkretnie, kiedy Jamajczyk wznowi starty. – Na pewno planuję walczyć w tym sezonie – zapewnił.

Bolt, największa obecnie gwiazda lekkoatletycznej sceny, 23 sierpnia ma wystąpić w Memoriale Kamili Skolimowskiej, który po raz pierwszy odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

podobne informacje

Bolt zrezygnuje z piłki? Decyzja jeszcze w tym miesiącu

Usain Bolt pożegnał się z klubem Central Coast Mariners. Może dostać powołanie do reprezentacji Jamajki

Cały świat śmieje się z Pogby. Pogba też... [WIDEO]

Australijska Federacja Piłkarska pomoże Boltowi