tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kieszek bramkarzem Estorilu Praia

Paweł Kieszek będzie od nowego sezonu bramkarzem klubu portugalskiej ekstraklasy piłkarskiej Estoril Praia. Polak ma wesprzeć podlizboński klub w rozgrywkach Ligi Europejskiej.
Paweł Kieszek (fot. PAP/EPA)

30-letni Kieszek od 2012 r. bronił bramki Vitorii Setubal. Jego zespół zajął w ostatnim sezonie siódme miejsce w rozgrywkach Ligi ZON Sagres, a polski golkiper zbierał bardzo pozytywne noty podczas występów ligowych. Jak dowiedział się dziennik "A Bola", Kieszek najpóźniej do wtorku zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek Estorilu Praia.

Polak będzie czwartym wzmocnieniem podlizbońskiej drużyny, która przygotowuje się drugi raz z rzędu do występów w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Według portugalskich mediów Kieszek, który ma bronić barw Estorilu Praia do czerwca 2016 r., otrzymał oferty z kilku klubów Portugalii, a także z zagranicy. Media sugerowały, że wśród zespołów negocjujących sprowadzenie polskiego bramkarza była Wisła Kraków.

Paweł Kieszek (fot. record.xl.pt) – W czerwcu wygasła umowa, jaką Paweł Kieszek podpisał dwa lata temu z Vitorią Setubal. Pomimo, że kierownictwo tego klubu zaproponowało mu zawarcie nowego kontraktu, Polak nie zdecydował się przedłużyć umowy z Vitorią – poinformował dziennik "Record".

Według gazety Kieszka do pozostania w Vitorii Setubal nie przekonało nawet sprowadzenie do tego klubu Domingosa Paciencii, byłego szkoleniowca Sportingu Braga, w którym polski bramkarz występował w latach 2007-2010. Zdaniem komentatorów jednym z kluczowych czynników w wyborze przez Kieszka Estorilu Praia było zapewnienie sobie przez ten klub występów w Lidze Europejskiej, a także zmiana na stanowisku szkoleniowca.

Odnotowują, że nowym trenerem tej drużyny będzie Jose Couceiro, były szkoleniowiec polskiego bramkarza w Vitorii Setubal. Media przypominają, że ostatni sezon był bardzo udany dla Kieszka i polski bramkarz kilkakrotnie znajdował się wśród najlepszych bramkarzy kolejki Ligi ZON Sagres, a raz nawet wybrano go najlepszym zawodnikiem.

podobne informacje

Kieszek: trzeba odciąć Ronaldo od podań

Kieszek na celowniku PSV

Remis w dokończonym meczu i awans PSV

LE: zagrało sześciu Polaków. Wygrało dwóch