tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Legia nie zagra w Lidze Mistrzów! Walkower dla Ceticu

Legia Warszawa nie zagra w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Jednak nie przez sportową formę piłkarzy, tylko katastrofalny w skutkach błąd kierownictwa. Komitet Dyscyplinarny UEFA przyznał Celticowi walkower za wpuszczenie przez Legię nieuprawnionego do gry Bartosza Bereszyńskiego w rewanżu III rundy eliminacji LM.
Piłkarze Legii Warszawa (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

UEFA oficjalnie potwierdziła o przyznaniu walkowera 3:0 dla Celticu i awansie Szkotów dzięki bramkom na wyjeździe. Oznacza to, że gdyby Legia u siebie wygrała wyżej niż 4:1 (dwa niewykorzystane karne Ivicy Vrdoljaka), awansowałaby... Przede wszystkim winne jest jednak kierownictwo zespołu, które dopuściło się tego formalnego niedopatrzenia.

Bereszyński wszedł na murawę w 86. minucie drugiego meczu, przy wyniku 2:0 dla Legii. Celtic nie miał już wtedy szans na awans, ale polski obrońca w ogóle nie miał prawa wystąpić w tym meczu. Nie odcierpiał bowiem kary trzech meczów zawieszenia za czerwoną kartkę w meczu z Apollonem Limassol otrzymaną jeszcze w zeszłym sezonie.

Oficjalnie o decyzji Komitetu Wykonawczego poinformował na Twitterze prezes Legii Bogusław Leśnodorski. Tym samym stołecznemu klubowi koło nosa przeszły dziesiątki milionów euro, które mógł zarobić, gdyby awansował do fazy grupowej LM. Zyskałby też wiele na prestiżu, punktach do rankingu UEFA, a polscy fani wreszcie zobaczyliby klub znad Wisły w LM. Ale nie zobaczą. Jeszcze co najmniej rok...

Legia w oficjalnym komunikacie poinformowała, że złożyła wniosek o uzasadnienie takiej decyzji i będzie się od niej odwoływać. Ma na to pięć dni. Z kolei UEFA poinformowała o... dodatkowej karze dla Bereszyńskiego. Jego zawieszenie przedłuża się o jeden mecz.

podobne informacje

Eliminacje Ligi Mistrzów. Transmisja meczu Legia – Spartak Trnawa w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

Sprawdź, czy wygrałeś koszulkę Legii z autografami

Portugalski gigant chce Guilherme

Błaszczykowski w Legii? "Wszystko się może zdarzyć"