tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: Maciej Skorża trenerem Lecha Poznań

Maciej Skorża został nowym trenerem Lecha Poznań. Oficjalnie obejmie drużynę w poniedziałek. Z klubem związał się trzyletnią umową – poinformowano na środowej konferencji wicemistrza Polski.
Maciej Skorża (PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Piłkarze Lecha do sezonu przygotowywali się pod okiem Mariusza Rumaka, który był pierwszym trenerem zespołu od marca 2012 roku. O jego zwolnieniu zdecydowało odpadnięcie w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej z islandzkim Stjarnan. W kolejnych dwóch meczach zespół prowadził Krzysztof Chrobak, który po raz ostatni będzie trenerem w niedzielnym ligowym spotkaniu z Cracovią.

Piłkarz Lecha – Marcin Kamiński (L) (fot. PAP/Andrzej Grygiel) Tylko projekt długoterminowy

Chcemy powrócić do Europy, w której nie było nas od trzech lat – uzasadniał wybór wiceprezes zarządu Lecha, Piotr Rutkowski. Chwalił też nowego trenera. – Ma sukcesy, doświadczenie. Wie jak dotrzeć do piłkarzy, co w naszej sytuacji jest bardzo ważne – podkreślał.

W ostatnich dniach media informowały, że pracą w Poznaniu zainteresowani byli Fabio Cannavaro i Enzo Scifo. – Mieliśmy grupę trenerów. Doszliśmy do wniosku, że ryzyko zatrudnienia obcokrajowca jest zbyt duże. Taki szkoleniowiec podchodziłby do pracy w Lechu jak do projektu krótkofalowego – przekonywał Rutkowski.

Maciej Skorża (fot. LECHPOZNAN.PL) Uratować sezon

Lech Poznań i Maciej Skorża mają wspólne cele. Chcemy jak najszybciej wrócić do Europy. Potencjał tego klubu pozwala realnie myśleć o regularnej grze w fazach grupowych europejskich pucharów – powiedział nowy trener, który wciąż kompletuje sztab szkoleniowy.

Skorża jasno sprecyzował cel pracy w Poznaniu. – Osobiście będę w pełni usatysfakcjonowany tylko wtedy, gdy Lech wygra ligę – zadeklarował.

podobne informacje

Levadia, Vetra, Dudelange. Lista hańby polskich klubów w pucharach jest coraz dłuższa

Transfermarkt: Skorża dostał pracę w Bułgarii

Maciej Skorża trenerem kadry olimpijskiej Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Grzegorz Piechna: Janas? Nawet nie rozmawialiśmy