tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polska Hokej Liga nadal w TVP Sport

TVP Sport 9. sezon z rzędu pokaże rozgrywki ligowego hokeja na lodzie. Transmisja pierwszego meczu nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi (PHL) JKH GKS Jastrzębie – MMKS Podhale Nowy Targ już 26 września o godz. 18:20 w TVP Sport oraz na stronie SPORT.TVP.PL.
Marcin Kolusz (L) i Samson Mahbod (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

TVP Sport jest partnerem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie od początku swojego istnienia, czyli od 2006 roku. W ciągu minionych 8 lat kibice mogli obejrzeć na antenie kanału sportowego TVP 251 transmisji z krajowych lodowisk. Nowy sezon ligowy rozpocznie się w Jastrzębiu od meczu JKH GKS – MMKS Podhale Nowy Targ, a w kolejnych czterech transmisjach zaprezentujemy widzom TVP Sport wszystkie pozostałe drużyny rywalizujące o tytuł mistrza Polski w sezonie 2014/15. Mecze PHL będzie można oglądać w piątki (czasami także w czwartki) od godz. 18:20 (początek spotkania godz. 18:30).

Piotr Kmiecik (fot. PAP/Darek Delmanowicz) TVP Sport pokaże około 30 transmisji z rozgrywek PHL i Pucharu Polski. Ponadto kanał sportowy telewizji publicznej będzie transmitować: bardzo ciekawie zapowiadające się Mistrzostwa Świata Dywizji 1A, które w kwietniu zostaną rozegrane w Krakowie z udziałem naszej kadry, oraz majowe MŚ Elity.

Podobnie jak w poprzednim sezonie spotkania hokejowe będą komentować: Stanisław Snopek i Jacek Laskowski, a stałymi ekspertami TVP Sport pozostają: Mariusz Czerkawski, Wiesław Jobczyk, Roman Steblecki i Gabriel Samolej. Wywiady z hokeistami przeprowadzać będą: Olga Rybicka, Anna Kozińska i Mirosław Pęcak, a w roli gospodarza studia wystąpi Robert Walczak.

Plan najbliższych transmisji:

26 września (piątek): JKH GKS Jastrzębie – MMKS Podhale Nowy Targ (TVP Sport oraz SPORT.TVP.PL, początek o godz. 18:20)

9 października (czwartek): MUKS Naprzód Janów – TMH Polonia Bytom

24 października (piątek): GKS Tychy – Ciarko PBS Bank KH Sanok

13 listopada (czwartek): MUKS Orlik Opole – Aksam Unia Oświęcim

21 listopada (piątek): Comarch Cracovia – HC GKS Katowice

28 listopada (piątek): JKH GKS Jastrzębie – Ciarko PBS Bank KH Sanok