tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ: ostatni start Kowalczyk w tym roku. Transmisja od 14:15

W niedzielę w Davos Justyna Kowalczyk wystartuje w zaliczanym do Pucharu Świata sprincie stylem dowolnym. Będzie to ostatni występ Polki w tym cyklu w 2014 roku. Na liście startowej jest także Sylwia Jaśkowiec. Transmisja w TVP2 i SPORT.TVP.PL od 14:15.
Justyna Kowalczyk (fot. PAP/Grzegorz Momot)

W nocy z soboty na niedzielę Kowalczyk niespodziewanie napisała na swoim profilu facebookowym, że nie wystąpi w przyszłotygodniowych zawodach PŚ, które również miały zostać rozegrane w Davos. Zamiast tego pojedzie do Austrii, gdzie wystartuje w biegach niższej rangi. Pierwotnie Zawodniczka zapowiadała, że zamierza wystąpić we wszystkich imprezach PŚ.

Sylwia Jaśkowiec (fot. Getty Images) Kowalczyk nie jest faworytką niedzielnych zawodów. 5 grudnia w Lillehammer odpadła w tej konkurencji już w eliminacjach i została sklasyfikowana na 37. miejscu. Wówczas podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego skarżyła się na problem z obuwiem. Nie da się jednak ukryć, że narciarka z Kasiny Wielkiej nie jest w optymalnej dyspozycji. W tym sezonie już trzykrotnie rozgrywano jej koronną konkurencję – 10 kilometrów techniką klasyczną. Po czwartych rezultatach w Kuusamo i Lillehammer, w sobotę w Davos była siódma.

Jaśkowiec w odróżnieniu od Kowalczyk w sprincie "łyżwą" czuje się dobrze. Podczas styczniowych zawodów PŚ w Jakuszycach zajęła w tej konkurencji czwarte miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk jest siódma. Do prowadzącej Norweżki Marit Bjoergen traci już 382 pkt. Jaśkowiec z dorobkiem sześciu pkt. zajmuje 57. pozycję.

Eliminacje zaplanowano na 12.30, a ćwierćfinały rozpoczną się dwie godziny później.