Plebiscyt "PS" i TVP 2014: oto szczegółowe wyniki

Walka o zwycięstwo w 80. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej na 10 Najlepszych Sportowców Polski była wyjątkowo zacięta. Kamil Stoch minimalnie wyprzedził Mariusza Wlazłego. Prezentujemy dokładne wyniki – po zsumowaniu głosowań internetowego, sms-owego oraz kuponów.
Kamil Stoch i Robert Korzeniowski (fot. Jan Bogacz)

Ostatnie dwanaście miesięcy były dla polskiego sportu znakomite. Nic więc zatem dziwnego, że nie wszyscy załapali się do czołowej "10". W tym gronie nie znaleźli się jeszcze m.in. mistrz Europy i halowy wicemistrz świata w biegu na 800 metrów Adam Kszczot oraz pływak Radosław Kawęcki, który w 2014 roku został mistrzem Europy na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, a w grudniu dorzucił tytuł mistrza (200 metrów stylem grzbietowym) i wicemistrza świata (100 metrów stylem grzbietowym) na krótkim basenie.

Poza "10" znalazły się medalowe drużyny z Soczi – panczenistki były 15., a panczeniści zajęli 19. miejsce. Z tymi drugimi wygrała m.in. Maja Włoszczowska, która wywalczyła "tylko" trzecie miejsce na mistrzostwach Europy. Widocznie trzecia lokata na igrzyskach zdaniem kibiców jest mniejszym sukcesem niż trzecia podczas czempionatu Starego Kontynentu. Taki urok plebiscytów...

Do końca trwała natomiast walka o zwycięstwo. Liczyło się tylko dwóch sportowców. Lider reprezentacji siatkarskich mistrzów świata oraz dwukrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich. Ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Stoch.

Niewielka była także różnica między trzecim Michałem Kwiatkowskim, a czwartą Justyną Kowalczyk. Najmniej dzieliło jednak miejsca szóste i siódme – odpowiednio Anitę Włodarczyk i Rafała Majka. Rekordzistka świata w rzucie młotem okazała się minimalnie lepsza od zwycięzcy Tour de Pologne i najlepszego górala Wielkiej Pętli.