Awans Jaśkowiec. Kowalczyk "odpuściła"

Sylwia Jaśkowiec z 10. czasem awansowała do ćwierćfinału pucharowego sprintu stylem dowolnym w Rybińsku. Ze startu zrezygnowała Justyna Kowalczyk. Transmisja zawodów od 12:10 w TVP2 i SPORT.TVP.PL.
Sylwia Jaśkowiec (fot. Getty Images)

Justyna Kowalczyk (fot. PAP/EPA) Kwalifikacje wygrała Jennie Oeberg, która trasę długości 1300 metrów pokonała w 3:13,53. Jaśkowiec straciła do niej 6,21 sek. Szwedka pobiegnie z Polką w pierwszym ćwierćfinale. Ich rywalkami będą Rosjanki Julia Romanowa i Olga Repincyna, Szwajcarka Laurien van der Graaf oraz Włoszka Greta Laurent.

Kowalczyk w piątek zajęła dopiero 36. miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Po tym starcie trener Aleksander Wierietielny postanowił, że jego zawodniczka nie wystąpi w sobotę, a także w niedzielnym biegu łączonym.

Do Rybińska nie przyjechało wiele biegaczek ze światowej czołówki, między innymi Norweżki Marit Bjoergen, Therese Johaug i Heidi Weng, czy Szwedka Charlotte Kalla. Do sobotnich kwalifikacji przystąpiły zaledwie 44 zawodniczki.