tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kowalczyk nie zmienia decyzji. MŚ priorytetem

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Justyna Kowalczyk nie wystartuje w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w szwedzkim Oestersund. Polka do zbliżających się mistrzostw świata w Falun spokojnie przygotowuje się we Włoszech.
Czy w Falun będzie lepiej, niż w Val di Fiemme
Justyna Kowalczyk (fot. PAP/Grzegorz Momot)

TRANSMISJE PUCHARU ŚWIATA W BIEGACH I MŚ NARCIARSTWIE KLASYCZNYM W FALUN W TVP

Justyna trzyma się wcześniejszego planu i w Oestersund jej zabraknie. W tym czasie przeniesie się już do Falun i tam będzie szlifować formę. Natomiast w najbliższych pucharowych zawodach udział weźmie Sylwia Jaśkowiec – powiedział Rafał Węgrzyn, asystent trenera Aleksandra Wierietielnego.

Kowalczyk obecnie przebywa w Santa Caterinie. 32-letnia zawodniczka często formę szykuje we włoskich Alpach, a akurat w tym niewielkim ośrodku narciarskim przygotowywała się także do ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Soczi. "To rzeczywiście mała miejscowość, gdzie można powiedzieć kończy się droga. Warunki do treningu są tu jednak znakomite" – przyznała Kowalczyk na swojej stronie internetowej.

Tajner przed MŚ: Kowalczyk w coraz lepszej formie Narciarka z Kasiny Wielkiej do rywalizacji wróci 19 lutego. Wówczas w Falun odbędzie się sprint techniką klasyczną. To jedna z dwóch konkurencji, z którą Polka wiąże największe nadzieje na medal. Drugą jest bieg na 30 km "klasykiem", który zaplanowano na 28 lutego.

Dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej o sukces w Szwecji będzie jednak bardzo trudno. Zmagania w Pucharze Świata całkowicie zdominowały Norweżki, które zajmują pięć czołowych lokat w klasyfikacji generalnej. Do tego dochodzą wyjątkowo zmotywowane gospodynie.

Kowalczyk natomiast przez problemy osobiste nie przygotowała się do sezonu w optymalny sposób i w PŚ notuje wyniki najsłabsze od cyklu 2004/05, czyli zanim jej kariera nabrała rozpędu. Po raz pierwszy zdarzyło jej się nie ukończyć Tour de Ski, a w swoim ostatnim pucharowym biegu – 23 stycznia w Rybińsku – zajęła dopiero 36. miejsce, choć na starcie zabrakło najlepszych Skandynawek.

podobne informacje

Nieznane historie z życia Justyny Kowalczyk. "Nie uniknęłam wpadek"

Luka Modrić zakończył dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Oto najciekawsze serie triumfów w świecie sportu

Justyna Kowalczyk wróciła na podium. Dobry bieg w Ski Classics

Zmiana warty w biegach narciarskich. "Sezon dla Polaków nie będzie wesoły"