tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zaskakująca decyzja. Kowalczyk w... rosyjskim zespole

Justyna Kowalczyk spycha Puchar Świata na dalszy plan. Polka opuści nie tylko zawody w Oestersund w najbliższy weekend, ale także większość tych mających odbyć się po mistrzostwach świata.
Justyna Kowalczyk (fot. PAP/EPA)

Jak poinformowała strona sweski.com Kowalczyk jest na listach startowych trzech długodystansowych biegów masowych, należących do cyklu Swix Ski Classics: Biegu Wazów, Birkebeinerrenet i Arefjalsloppet.

Start Biegu Wazów w 2014 roku (fot. PAP/EPA) Bieg Wazów to najsłynniejsza tego typu impreza na świecie. Główny dystans, liczący 90 kilometrów, zaplanowano na 8 marca i właśnie w tej konkurencji ma pobiec Kowalczyk.

Niewiele mniej, bo 75 kilometrów, będzie musiała pokonać w innym szwedzkim biegu – Arefjallsloppet, który zostanie rozegrany 28 marca. Tydzień wcześniej Polkę czeka start w Norwegii. Trasa Birkebeinerrennet ma 54 kilometry, a należy ją przebiec z... ważącym minimum 3,5 kilograma plecakiem. We wszystkich wymienionych biegach obowiązuje styl klasyczny. Co ciekawe, Kowalczyk będzie w nich reprezentować rosyjski zespół Russian Marathon Team.

Obecnie Polka przebywa w Santa Caterinie. 32-letnia zawodniczka we włoskich Alpach szykuje formę na MŚ, które rozpoczną się 19 lutego.