tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gwiazdy francuskiego sportu zginęły w katastrofie

Troje popularnych we Francji sportowców – Camille Muffat, Alexis Vastine i Florence Arthaud – zginęło w katastrofie śmigłowców w Argentynie. Do tragedii doszło w trakcie zdjęć do programu telewizyjnego, w którym uczestniczyli.
Camille Muffat (fot.Getty Images)

Alexis Vastine (fot. Getty Images) W sumie śmierć poniosło dziesięć osób – ośmioro Francuzów i dwóch argentyńskich pilotów. – Nagła śmierć naszych rodaków wprawiła nas w ogromy smutek – powiedział prezydent Francji, Francois Hollande.

Najbardziej utytułowana spośród zmarłych sportowców była 25-letnia Muffat. Zdobyła trzy medale olimpijskie w pływaniu, w tym jeden złoty. Karierę zakończyła w 2014 roku. Na podium igrzysk stał także Vastine – w 2008 roku wywalczył brąz w boksie. Najstarsza z nich, 57-letnia Arthaud była żeglarką. W 1990 roku wygrała prestiżowe regaty Route de Rhum.

Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Villa Castelli, 1170 kilometrów od Buenos Aires, w trakcie nagrania do surviwalowego reality show "Dropped" dla telewizji TF1. Dwa śmigłowce wynajęte na potrzeby programu najprawdopodobniej zderzyły się w powietrzu. Według miejscowej policji, w momencie tragedii warunki atmosferyczne były dobre.

TF1 poinformowało, że program został zawieszony, a pozostali uczestnicy wrócą do Francji.