tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Matthaeus: "Lewy" musi się podporządkować

Po pierwszym bezbramkowym spotkaniu z Szachtarem Donieck w 1/8 finału Ligi Mistrzów w Monachium rewanż z ukraińską drużyną traktuje się niemal jak finał. Lothar Matthaeus nie ma złudzeń, że na boisku zobaczymy tylko tych piłkarzy, którzy pasują do wizji Pepa Guardioli i na których Hiszpan będzie stawiał w przyszłości. Transmisja od 20.25 w TVP 1 i na SPORT.TVP.PL.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Przed środowym spotkaniem w niemieckiej prasie dużo pisze się o Lewandowskim. Głównie w kontekście taktyki i pomysłu na grę Guardioli. Matthaeus, mistrz świata i Europy, nie ma złudzeń, że praca Hiszpana w Bayernie zmierza w dobrym kierunku. Niemiec zaznacza, że piłkarze, jeśli nadal chcą reprezentować barwy Bawarczyków, muszą dostosować się do pomysłów trenera.

Pep Guardiola i Robert Lewandowski (fot. Getty Images) "Guardiola nie patrzy na nazwiska, nie patrzy na to, czy ktoś jest gwiazdą, czy nie. Lewandowski to moim zdaniem jeden z najlepszych środkowych napastników na świecie, ale i on musi podporządkować się eksperymentom trenera. Innego wyjścia nie ma. Guardiola ma wizję gry i szuka do niej odpowiednich piłkarzy" – napisał Matthaeus w felietonie na łamach "Sport Bildu".

Zdobywca Złotej Piłki w 1990 roku dodaje, że w środę na boisku zobaczymy tylko tych zawodników, którym Guardiola ufa najbardziej. "W wyjściowej jedenastce zagrają ci, którzy pasują do tej wizji i na których trener będzie chciał stawiać w przyszłości. Jeśli Hiszpan chce wygrać Ligę Mistrzów, to postawi na zawodników w najlepszej formie. Nie zdziwię się więc, jak ktoś o głośnym nazwisko usiądzie na ławce".

podobne informacje

Nie tylko Cristiano Ronaldo. Sentymentalny powrót Wojciecha Szczęsnego

Robert Lewandowski wrócił do formy. "Już dawno powinien tak grać"

"Wielkie emocje" i... pozdrowienia. CR7 wraca na Old Trafford

Jorge Valdano krytykuje Real: myśleli, że odejście Ronaldo to żart