PZP: MKS Selgros zakończył rywlizację na ćwierćfinale

W rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Zdobywców Pucharów piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin uległy w duńskim Ikast tamtejszemu FC Randers 18:30 (7:15) i odpadły z dalszej rywalizacji.
Dorota Malek (L) z MKS Selgros Lublin blokowana przez Annę Palgan (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Dziesięciobramkowe zwycięstwo Dunek przed tygodniem w Lublinie praktycznie przesądził o rozstrzygnięciu w tej parze ćwierćfinałowej Pucharu Zdobywców Pucharów, co oznacza wyeliminowanie zespołu mistrzyń Polski z dalszych gier.

Do rewanżu w Ikast lublinianki przystąpiły z wolą walki i do dwudziestej minuty, do stanu 7:6 dla Randers, faktycznie gra była wyrównana, nawet dwukrotnie Selgros obejmował prowadzenie.

W początkowej części spotkania widzowie byli świadkami rzadko na tym poziomie rozgrywek oglądanej nieskuteczności przy wykonywaniu rzutów karnych, bowiem w pierwszym kwadransie aż trzy takie szanse zmarnowały Dunki. Świetnie w tych sytuacjach spisała się bramkarka Ekaterina Dżukevej. Po drugiej stronie boiska rzutów z siódmego metra nie wykorzystały Dorota Małek i Kamila Skrzyniarz.

O rezultacie niedzielnego meczu przesądziło końcowe dziesięć minut pierwszej połowy, kiedy gospodynie trafiały do bramki aż ośmiokrotnie, przy jednym golu lublinianek.

Po zmianie stron zawodniczki z Ikast szybko zdobyły dwie bramki i mając dziesięciobramkową przewagę umiejętnie ten dystans utrzymywały, a przyśpieszając w końcowych dziesięciu minutach jeszcze go powiększyły.

Lubelska drużyna zakończyła tym samym 21. sezon nieprzerwanego występowania w europejskich rozgrywkach, w których zaliczyła 154 spotkania.