1
:
2
1:2
37'Martin Konczkowski

Zawisza wciąż zachwyca. Wygrana z Ruchem

Trwa zwycięski marsz Zawiszy Bydgoszcz. W meczu 25. kolejki Ekstraklasy drużyna Mariusza Rumaka wygrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 2:1 (2:1). W ostatnich sekundach wyrównać mógł Michał Efir, ale świetną paradą popisał się Grzegorz Sandomierski.
Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz (fot. PAP/Marek Zimny)

W Chorzowie spotkały się zespoły, które okupują dwa ostatnie miejsca w tabeli, choć wiosną spisują się więcej niż dobrze. Zawisza nie przegrał żadnego meczu i nie stracił nawet gola. Z kolei sposób na Ruch Chorzów znalazł tylko Lech Poznań. W pozostałych czterech spotkaniach zespół Waldemara Fornalika zdobył dziesięć punktów.

Zawisza cieszy się z drugiego gola (fot. PAP/Marek Zimny) Zawisza zaczął zdecydowanie lepiej. Już w 8. minucie przed szansą stanął Alvarinho, ale jego strzał został zablokowany. Alvarinho ponownie dał o sobie znać w 24. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował na głowę Kamila Drygasa, pomocnik Zawiszy zgrał do Micaela, a Portugalczyk z najbliższej odległości pokonał Matusa Puntocky’ego. Siedem minut później było już 2:0. Tym razem błąd popełnił – zbierający świetne recenzje w poprzednich spotkaniach – słowacki bramkarz. Wypuścił piłkę z rąk wstrzeloną przez Bartłomieja Pawłowskiego i Josipowi Bariciowi wystarczyło tylko trącić futbolówkę.

Ruch odpowiedział niemal natychmiastowo. W 37. minucie podał Grzegorz Kuświk, piłkę niefortunnie odbił Micael i ta trafiła do Martina Konczkowskiego. Wychowanek Ruchu stanął oko w oko z Sandomierskim i zdobył premierową bramkę w Ekstraklasie. Dla Zawiszy był to pierwszy stracony gol w rundzie wiosennej – Sandomierski skapitulował po 506 minutach.

Pod koniec pierwszej części gry po brutalnym faulu Drygasa kontuzji nabawił się Bartłomiej Babiarz. Od początku drugiej połowy zmienił go Eduards Visnakovs. Drygas za faul zobaczył 12. w sezonie żółtą kartką, w związku z czym nie zagra w dwóch kolejnych meczach.

O piłkę walczą Alvarinho i Jakub Kowalski (fot. PAP/Marek Zimny) W drugiej części Ruch próbował doprowadzić do wyrównania, ale niezwykle rzadko zagrażał bramce gości. Po jednej z kontr to Zawisza był bliżej podwyższenia rezultatu. Alaverdashviliemu w decydującym momencie odskoczyła jednak piłka. Najgroźniejszą okazję Ruch stworzył w ostatnich sekundach. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najwyżej wyskoczył Michał Efir, ale jego uderzenie obronił Sandomierski.

Zawisza wygrał czwarty mecz z rzędu w rundzie wiosennej (ponadto zanotował dwa remisy). Wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale zbliżył się na cztery punkty do przedostatniego Ruchu Chorzów. Oczko więcej mają znajdujące się nad strefą spadkową Cracovia i Korona Kielce.