tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ruciak nie będzie grał w Zaksie

Oprócz Pawła Zagumnego, który już wcześniej ogłosił swój rozbrat z siatkarskim klubem z Kędzierzyna-Koźla, w przyszłym sezonie w Zaksie nie zagrają też Michał Ruciak, Brazylijczyk Lucas Loh czy Holender Nimir Abdel-Aziz – poinformował klub.
Od lewej: Paweł Zagumny, Łukasz Wiśniewski, Michał Ruciak i Krzysztof Zapłacki (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Zaksa poinformowała też w zamieszczonym na swojej stronie komunikacie, że kończy współpracę z Wojciechem Kaźmierczakiem oraz innym Holendrem Kayem van Dijkiem. "Zawodnikom dziękujemy za współpracę, zaangażowanie i wspólne emocje na parkiecie. Życzymy rozwoju kariery sportowej i sukcesów w kolejnych sezonach" – napisano. "Szczególne podziękowania kierujemy do Pawła Zagumnego i Michała Ruciaka, którzy przez kilka sezonów budowali markę i historię kędzierzyńskiej siatkówki" – podkreślił klub.

Benjamin Toniutti (fot. Getty Images) Kończy się pewien etap i tak jest w sporcie, że co jakiś czas zmienia się klub, to nie jest nic nadzwyczajnego – mówił kilka dni temu Zagumny pytany o odejście.

W poniedziałkowym komunikacie podano również, że nowy trener Zaksy Włoch Ferdinando de Giorgi powołał swój sztab szkoleniowy na sezon 2015/2016. W jego skład weszli Oskar Kaczmarczyk (będzie asystentem trenera) i dotychczasowy drugi szkoleniowiec klubu Michał Chadała, który w kolejnym sezonie również ma być asystentem trenera i koordynatorem ds. szkolenia młodzieży. W sztabie pozostali: trener przygotowania fizycznego Piotr Pietrzak, fizjoterapeuci Paweł Brandt i Remigiusz Koteluk, statystyk Kamil Sołoducha oraz menedżer drużyny Tomasz Drzyzga.

Dotychczasowy trener Sebastian Świderski wcześniej już powołany został na stanowisko dyrektora sportowego Zaksy. Nowym nabytkiem zespołu jest natomiast – o czym klub informował 13 kwietnia – reprezentant Francji, były zawodnik VfB Friedrichshafen Benjamin Toniutti, który będzie nowym rozgrywającym drużyny.

Z udzielonych też wcześniej przez kędzierzyński klub informacji wynika, że z obecnego składu ważne kontrakty na sezon 2015/2016 mają: Dominik Witczak, Łukasz Wiśniewski i Paweł Zatorski. Sezon 2014/2015 Zaksa zakończyła na szóstym miejscu w PlusLidze.

podobne informacje

Trzech siatkarzy odchodzi z Zaksy

Sebastian Świderski: naszą siłą jest stabilny skład

PlusLiga: pewne zwycięstwa czołowej "trójki"

Ekstraklasa siatkarzy: wielkie emocje w Jastrzębiu