tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Poznaliśmy zwycięzców mistrzostw Polski w zapasach

AKS Białogard w stylu wolnym, Olimpijczyk Radom w klasycznym oraz Cement Gryf Chełm w wśród kobiet – to najlepsze kluby zakończonych w Zgierzu zapaśniczych mistrzostw Polski.
Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach, Zgierz
(fot. Facebook.com/zapasy)

W stylu wolnym i klasycznym zaprezentowało się po 99 zapaśników, wśród kobiet rywalizowało 76 zawodniczek.

Klasyfikacja drużynowa

Styl wolny
1. AKS Białogard              171 pkt
2. Grunwald Poznań            154
3. Ceramik Krotoszyn          131

Klasyczny
1. Olimpijczyk Radom          329
2. AKS Piotrków Trybunalski   321
3. Śląsk Wrocław              171          

Kobiety
1. Cement Gryf Chełm          345
2. Grunwald Poznań            158
3. AZS AWF Warszawa           146  

Wyniki indywidualne

Styl klasyczny

59 kg (startowało 13 zawodników)
1. Arkadiusz Gucik (Unia Racibórz) ocena punktowa 3:1, stan na macie 13:7
2. Dawid Szkodziński (AKS Piotrków Trybunalski)
3. Grzegorz Matysek (Cement Gryf Chełm)
   Mateusz Bierzanowski (Cement Gryf Chełm)

66 kg (9)
1. Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) 4:1 (11:1)
2. Daniel Rutkowski (Olimpijczyk Radom)
3. Mateusz Kasprzak (Olimpijczyk Radom)
   Grzegorz Wanke (ZKS Miastko)

71 kg (22)
1. Edgar Melkumow (AKS Piotrków Trybunalski) 3:1 (5:2)
2. Przemysław Kroczkowski (Śląsk Wrocław)
3. Roman Pacurkowski (AZS AWF Warszawa)
   Mateusz Wanke (Unia Racibórz)

75 kg (13)
1. Edgar Babajan (Sobieski Poznań) 3:1 (4:2)
2. Mateusz Wolny (Unia Racibórz)
3. Jacek Tomaszewski (AKS Piotrków Trybunalski)
   Łukasz Charzewski (Heros Czarny Bór)

80 kg (13)
1. Jakub Tim (Sobieski Poznań) 4:0 (8:0)
2. Dariusz Ryżykow (UAKS Podlasie Białystok)
3. Michał Król (AKS Piotrków Trybunalski)
   Piotr Główka (Cement Gryf Chełm) 

85 kg (10)
1. Damian Janikowski (Śląsk Wrocław)  3:0 (6:0)
2. Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań)
3. Dawid Pawlik (AKS Piotrków Trybunalski)
   Mateusz Treder (Olimpijczyk Radom)

98 kg (9)
1. Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski)   3:1 (8:2)
2. Erwin Imbierski (Agros Żary)
3. Dmytro Kachmar (Olimpijczyk Radom)
   Łukasz Konera (AKS Piotrków Trybunalski)

130 kg (10)
1. Łukasz Banak  (Śląsk Wrocław)     4:0 (8:0)
2. Mariusz Nikiel (PTC Pabianice)
3. Andrzej Deberny (AKS Piotrków Trybunalski)
   Seweryn Szreder (AZS AWF Warszawa)

Styl wolny

57 kg (startowało 11 zawodników)
1. Adrian Hajduk (Slavia Ruda Śląska) 4:0 (13:0)
2. Patryk Ołenczyn (Dąb Brzeżnica)
3. Adam Bieńkowski  (AKS Białogard)
   Patryk Szałowski  (Pogoń Ruda Śląska)
 
61 kg (13)
1. Tomasz Ogonowski (AKS Piotrków Trybunalski) 5:0 (0:0)
2. Radosław Kisiel (Grunwald Poznań)
3. Patryk Dworczyk (Orzeł Namysłów)
   Dawid Romanowicz (ZTA Zgierz)

65 kg (7)
1. Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard)  3:1 (10:3) 
2. Mateusz Nejman (ZTA Zgierz)
3. Rafał Statkiewicz (Grunwald Poznań)
   Łukasz Grzybowski 9(Stal Rzeszów)

70 kg (15)
1. Magomedmurad Gadżijew (AKS Białogard) 4:1 (11:1)
2. Paweł Albinowski (Mazowsze Teresin)
3. Marcin Majka (ZTA Zgierz)
   Arkadiusz Szeja (Piast Wola)

74 kg (13)
1. Krystian Brzozowski (Orzeł Namysłów) 4:0 (11:0)
2. Michał Guza (Grunwald Poznań)
3. Andrzej Sokalski (Slavia Ruda Śląska)
   Kamil Rybicki (Mazowsze Teresin)

86 kg (16)
1. Sebastian Jezierzański (Dąb Brzeźnica) 4:0 (11:0)
2. Robert Strzałka (Pogoń Ruda Śląska)
3. Hubert Mazurek (Iskra Spiczyn)
   Krzysztof Sadowik (Śląsk Milicz) 

97 kg (13)
1. Radosław Baran (Grunwald Poznań) 3:1 (4:1)
2. Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów)
3. Mateusz Filipczak (Ceramik Krotoszyn)
   Szymon Janz (ZKS Koszalin)

125 kg (11)
1. Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) 5:0 (0:0)
2. Dariusz Filipczak (Ceramik Krotoszyn)
3. Adam Filipczak (Ceramik Krotoszyn)
   Kamil Kościółek (Stal Rzeszów)

Kobiety

48 kg (startowało 10 zawodniczek)
1. Iwona Matkowska (Grunwald Poznań)   3:0 (7:0)
2. Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa)
3. Angelika Dytrych (Cement Gryf Chełm)
   Sara Jezierzańska (Dąb Brzeźnica)

53 kg (7)
1. Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm)   4:0 (10:0)
2. Paula Kozłow (Unia Racibórz)
3. Sylwia Szulc (Olimpijczyk Radom)
   Ilona Sobczyńska (Cement Gryf Chełm)

55 kg (6)
1. Roksana Zasina (ZTA Zgierz)     3:0 (5:0)
2. Natalia Kubaty (Slavia Ruda Śląska)   
3. Karolina Krawczyk (Cement Gryf Chełm)
   Daria Szymeczka (Slavia Ruda Śląska)

58 kg (6)
1. Paulina Grabowska (AZS AWF Warszawa)   4:0 (10:0)
2. Karolina Wieczerza (Cement Gryf Chełm)
3. Marta Chruściel (Orlęta Łuków)
   Aneta Skomorucha (Cement Gryf Chełm)

60 kg (8)
1. Agnieszka Król (Unia Racibórz)  3:0 (7:0)
2. Nikola Chluba (Dąb Brzeźnica)
3. Paulina Czerska (Agros Żary)
   Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza)

63 kg (5)
1. Monika Michalik (Grunwald Poznań) 4:0 (10:0)
2. Beata Fedorowicz (Cement Gryf Chełm)
3. Izabela Strzałka (AZS AWF Warszawa)
   Agata Tatar (Dąb Brzeźnica)
 
69 kg (5)
1. Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań) 4:0 (12:0)
2. Anna Uroda (Zapasy Kołobrzeg)
3. Natalia Strzałka (Slavia Ruda Śląska)
   Weronika Maleszko (Cement Gryf Chełm)

75 kg (6)
1. Anna Wawrzycka (Cement Gryf Chełm) 5:0 (3:0)
2. Marzena Horoszko (UKS Grapler Bieruń)
3. Patrycja Howis (AZS AWF Warszawa)
   Anna Urbanowicz (Cement Gryf Chełm)

podobne informacje

Monika Michalik, medalistka igrzysk olimpijskich w Rio walczy z kontuzją kolana

MP w zapasach: drużyna z Białogardu ze złotym medalem

Ostatni występ w Czarnym Borze. Koniec sezonu zapaśniczek

Tracz: nowotwór chce mnie sprowadzić do parteru