tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tylko Majewski wygrał w Bergen

Polska zajmuje szóste miejsce po pierwszym dniu lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbywają się w Bergen. W polskiej ekipie jedyne zwycięstwo odniósł Tomasz Majewski.
Drużynowe Mistrzostwa Europy, Bergen - dzień 1.
W sobotę najlepiej w polskiej ekipie spisał się Tomasz Majewski (fot. PAP/EPA)

Na prowadzeniu są Rosjanie, którzy zdobyli 209 punktów. Drugie miejsce zajmują Brytyjczycy – 188 punktów, a trzecie – Włosi, którzy mają w dorobku 154,5 pkt. Polaków, którzy zdobyli 143 punkty, wyprzedzają jeszcze Ukraińcy i Francuzi.

Tomasz Majewski zdobył komplet 12 punktów, wygrywając pchnięcie kulą wynikiem 20 metrów i 63 centymetry. Drugie miejsce zajął Niemiec Ralf Bartels (20,61), a trzecie Francuz Yves Niare (20,35).

11 punktów dla Polski zdobyła Renata Pliś, która zajęła drugie miejsce w biegu na 3000 metrów. Wygrała Jelena Zadorożna, a na trzeciej pozycji linię mety minęła Norweżka Ragnhild Kvarberg.

Po 10 punktów dla naszego zespołu zdobyły Anna Rogowska i Katarzyna Kowalska. Mistrzyni świata w skoku o tyczce tym razem zajęła trzecie miejsce z wynikiem 4 metry i 40 centymetrów. Wygrała Rosjanka Swietłana Fieofanowa, która zaliczyła 4,65. Drugie miejsce zajęła Niemka Silke Spiegelburg (4,65). Katarzyna Kowalska zajęła trzecie miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Wygrała Rosjanka Julia Zarudniewa.

Dobrze w Bergen poradziła sobie też Anna Rogowska (fot. PAP) Dobrze zaprezentowała się też nasza męska sztafeta 4 x 100 metrów. Polacy w składzie Robert Kubaczyk, Paweł Stempel, Kamil Masztak i Kamil Kryński zajęli trzecie miejsce, przegrywając z Włochami i Brytyjczykami. Nasza kobieca sztafeta 4 x 100 metrów zajęła piąte miejsce. Polki biegły w składzie Anna Kiełbasińska, Daria Korczyńska, Marta Jeschke i Weronika Wedler.

Mateusz Demczyszak zajął czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów. Wojciech Kondratowicz był piąty w rzucie młotem z wynikiem 73 metry i 77 centymetrów. Anna Jesień zajęła czwarte miejsce w finale A biegu na 400 metrów przez płotki. Na tym samym dystansie na 9. miejscu sklasyfikowany został Rafał Omelko, który zajął trzecie miejsce w finale B.

W biegu na 100 metrów Daria Korczyńska zajęła trzecie miejsce w finale B i została sklasyfikowana na 9. pozycji, natomiast w męskim sprincie Paweł Stempel zajął 6. miejsce w finale A i ostatecznie został sklasyfikowany na 7. pozycji. W rzucie dyskiem na piątym miejscu uplasowała się Joanna Wiśniewska, która uzyskała wynik 54,25, natomiast w trójskoku siódme miejsce zajęła Joanna Skibińska, która miała rezultat 13 metrów i 89 centymetrów.

W biegu na 800 metrów na 11. miejscu uplasowała się Agnieszka Leszczyńska, a w biegu na 400 metrów 6. miejsce w finale A zajął Piotr Klimczak, który ostatecznie został sklasyfikowany na 7. pozycji. Na tym samym dystansie wśród kobiet drugie miejsce w finale B zajęła Agata Bednarek, która w efekcie zajęła siódme miejsce w rankingu tej konkurencji. W biegu na 5000 metrów 8. miejsce zajął Radosław Kleczek. Sylwester Bednarek był także dopiero ósmy w skoku wzwyż z wynikiem 2 metry i 18 centymetrów.

Także na ósmej pozycji zakończył zawody w skoku w dal Krzysztof Lewandowski, który uzyskał wynik 7 metrów i 53 centymetry. Magdalena Czeńska uplasowała się na 11. pozycji w rzucie oszczepem z wynikiem 48 metrów i 51 centymetrów.