tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Hokejowe MŚ 2016: Katowice zamiast Krakowa?

W 2016 roku Polska będzie po raz drugi z rzędu gospodarzem hokejowych mistrzostwach świata dywizji 1A. Pierwotnie wydawało się, że imprezę przyjmie Arena Kraków. – Myślimy nad organizacją turnieju w katowickim Spodku – zadeklarował jednak Mirosław Minkina, prezes Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie.
Nowy klub hokejowy w Katowicach?
Bartłomiej Pociecha i Aron Chmielewski (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Kibice w trakcie meczu Polska – Węgry (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik) Kraków zebrał pochwały za organizację zmagań w kwietniu tego roku. Wydawał się więc też naturalnym kandydatem do przyjęcia kolejnej edycji. – Polski Związek Hokeja na Lodzie jest w sytuacji trudnej finansowej. Nie będę ukrywał, że kto da więcej, ten dostanie mistrzostwa – przyznał Minkina w rozmowie z TVP Katowice.

Za kandydaturą Katowic mają przemawiać też względy historyczne. – Spodek to miejsce będące ikoną hokeja. Prawdziwą mekką. Pamiętajmy o mistrzostwach w 1976, 1997, 2000 i meczu z gwiazdami NHL w 2004 roku – wymienił Minkina.

Reprezentacja Polski w przyszłorocznych mistrzostwach świata zagra z Austrią, Słowenią (spadkowicze z Elity), Włochami, Japonią oraz Koreą Południową, która awansowała z dywizji 1B.