tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Powiat Poznański Open: poznaliśmy półfinalistki

Petra Cetkovska – Martina Borecka oraz Kiki Bertens – Jelena Ostapenko to pary półfinałowe drugiej edycji Powiat Poznański Open. Transmisja pierwszego meczu w sobotę 1 sierpnia od 13 w TVP Sport i na SPORT.TVP.PL.
Petra Cetkovska (fot. inf. prasowa)

Jako pierwsza awans wywalczyła ubiegłoroczna triumfatorka juniorskiego Wimbledonu Jelena Ostapenko. Łotyszka, w spotkaniu z inną zwyciężczynią juniorskiego turnieju wielkoszlemowego Ons Jabeur (w 2001 roku wygrała French Open), zaprezentowała bardziej agresywny tenis, znakomicie poruszała się po korcie i wygrała 6:3, 6:4.

Jako druga przez ćwierćfinał przebrnęła Kiki Bertens pokonując Barborę Krejcikovą 3:6, 6:1, 6:1. – W pierwszym secie nie mogłam odnaleźć właściwego rytmu, ale w dwóch kolejnych zagrałam już swój tenis. Bardzo się cieszę z tej wygranej – powiedziała Bertens.

Martina Borecka (fot. inf. prasowa) Druga para półfinalistek to Petra Cetkovska i Martina Borecka. Cetkovska, która pokonała turniejową trójkę Richel Hogenkamp 6:4, 1:6, 6:2 była już w karierze na 25. miejscu rankingu WTA. W turniejach French Open i w Wimbledonie docierała do czwartej rundy. W CT Sobota kolejny raz pokazała klasę.

Udowodniła, że nie zawsze trzeba uderzać z całej siły, żeby wygrywać kolejne akcje. Mieszkająca w Paryżu Czeszka zmuszała Holenderkę do biegania, grając inteligentnie, a zarazem skutecznie. Niespodzianką zakończył się ostatni ćwierćfinał, w którym Nicole Vaidisova prowadziła już z Martiną Borecką 6:1, 4:1.

Wtedy stało się coś, co trudno wytłumaczyć. Borecka wygrała 5 gemów z rzędu, doprowadziła do tie-breaka wygrywając go do 1. Vaidisova zniszczyła w między czasie dwie rakiety, chwytała się za głowę, ale poprawić swojej gry już nie zdołała. Trzecią partię przegrała z kwalifikantką Borecką do 1 i odpadła z turnieju.

Nie wiem co się stało. Od początku popełniałam mnóstwo błędów i potem chyba nawet nie było lepiej. Rywalka zaczęła gorzej grać i stało się. Awans do półfinału turnieju tej rangi to mój największy sukces w karierze – powiedziała 24-letnia Borecka.

podobne informacje

Australian Open: Łesia Curenko i Kiki Bertens poza turniejem, sukces 17-latki

Polskie wyskoki i następczyni Sereny Williams. Podsumowujemy sezon WTA

WTA Finals: Switolina pierwsza finalistką

WTA Finals: krecz i pożegnanie Osaki z turniejem