tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Powiat Poznański Open: Cetkovska i Ostapenko w finale

Petra Cetkovska i Jelena Ostapenko zagrają w finale drugiej edycji Powiat Poznański Open. Transmisja w niedzielę od godz. 12:30 w SPORT.TVP.PL.
Jelena Ostapenko (fot. PPO)

Jako pierwsza awans wywalczyła doświadczona Cetkovska, chociaż uległa w pierwszym secie młodszej rodaczce Martinie Boreckiej (3:6). Co więcej, w drugim secie przegrywała już 0:3 i 15:40, dostała ostrzeżenie za wyrzucenie piłki za kort. Nagle jednak, w grze Boreckiej coś się zacięło. Cetkovska złapała kontakt, obroniła piłkę meczową by po chwili wygrać tie breaka i wyrównać stan spotkania. W trzeciej partii Cetkovska wygrała zdecydowanie wykorzystując zmęczenie Boreckiej, dla której był to już siódmy mecz w PPO.

W pierwszym secie nie czułam się dobrze fizycznie, słabo poruszałam się po korcie. Są momenty, kiedy odczuwam jeszcze skutki kontuzji. Na szczęście potrafiłam się zmobilizować – skomentowała.

Równie dramatyczny, ale stojący na wyższym poziomie był drugi półfinał, w którym zmierzyły się dwie rozstawione tenisistki – Kiki Bertens (2) i Jelena Ostapenko (4). Holenderka szybko przełamała podanie Łotyszki, ale ubiegłoroczna zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu potwierdziła, że nie przez przypadek nazywana jest "wielkim tenisowym talentem". Dzięki mądrej i urozmaiconej grze wygrała 5 gemów z rzędu i całego seta 6:3.

W drugiej partii role się odwróciły. Bertens grała bardziej dokładnie, wykorzystała kilka prostych błędów rywalki i zwyciężyła do dwóch. W decydującym secie 18-latka z Rygi powróciła do swojego rytmu i chociaż przy stanie 4:1 pozwoliła Bertens wygrać gema przy swoim podaniu, to w kolejnych gemach grała skuteczniej i pokonała reprezentantkę Holandii 6:3, 2:6, 6:3.

To była bardzo wymagająca rywalka. Starałam się jednak grać, jak najlepiej potrafię i cieszę się z awansu. To będzie mój pierwszy finał w turnieju z pulą 75 tysięcy dolarów. Wiem, że moja jutrzejsza rywalka Petra Cetkovska to doświadczona tenisistka i spodziewam się trudnego pojedynku – powiedziała po meczu Ostapenko.

podobne informacje

Wozniacki już poza US Open

Powiat Poznański Open: Cetkovska zwyciężczynią

Powiat Poznański Open: poznaliśmy półfinalistki