Toronto: waleczna Radwańska w 1/4 finału

Agnieszka Radwańska po dramatycznym spotkaniu pokonała Alize Cornet 6:2, 4:6, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turniej Rogers Cup w Toronto. Polka, która broni tytułu, o półfinał powalczy z rozstawioną z "2" Rumunką Simoną Halep. Transmisja w TVP Sport i na SPORT.TVP.PL.
Tenis, WTA Toronto, 3. runda: A. Radwańska – A. Cornet (mecz)
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

To było szóste starcie obu pań. We wcześniejszych pięciu czterokrotnie triumfowała Radwańska i w Toronto również była faworytką. Cornet, która w tym roku spisuje się znacznie poniżej oczekiwań (w trzech ostatnich turniejach przegrywała z zawodniczkami spoza setki rankingu WTA), również czwartkowego meczu nie rozpoczęła najlepiej.

Alize Cornet (fot. Getty Images) Pierwsze trzy gemy szybko na swoim koncie zapisała Radwańska i wszystko wskazywało na to, że set błyskawicznie padnie łupem Polki. Tak się jednak nie stało. Co prawda krakowianka wygrała 6:2, ale od czwartego gema Francuzka była już równorzędną rywalką dla naszej reprezentantki.

Panie zaprezentowały naprawdę bardzo dobry tenis – nie brakowało efektownych akcji przy siatce oraz uderzeń po linii. A, że odrobinę sprytniejsza okazała się Radwańska, to ona objęła prowadzenie w meczu. Niestety początek drugiej partii już tak okazały w wykonaniu Polki nie był. Krakowianka spuściła z tonu, Cornet utrzymała dyspozycję z końcówki pierwszego seta i po kilku minutach zrobiło się 0:4.

Radwańska w przeszłości wychodziła jednak nie z takich opresji i w czwartek ponownie udowodniła, że nigdy nie można jej skreślać. Od piątego gema Polka przestała się mylić, odrobiła znaczną część strat i choć ostatecznie przegrała seta po naprawdę zaciętej rywalizacji 4:6, to z optymizmem można było wyczekiwać decydującej partii.

Pierwszego gema Radwańska wygrała do zera, ale potem do głosu doszła Cornet. Francuzka przełamała Polkę, odskoczyła na 3:1, później na 4:2 i była o krok od ćwierćfinału. Krakowianka, podobnie jak w drugim secie, nie poddała się, podkręciła tempo i mimo, że rywalka grała naprawdę bardzo dobrze, to wygrała kolejne cztery gemy i w konsekwencji po 127 minutach cały mecz 6:2, 4:6, 6:4. Tak walczącą Radwańską chcielibyśmy oglądać w każdym spotkaniu!