tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: Kołeczek na ratunek sztafecie

Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław) zachorowała na anginę i nie wystąpi w sobotę w biegu sztafetowym 4x100 m. Ponieważ do Pekinu na mistrzostwa świata przyjechały tylko cztery sprinterki, na pierwszej zmianie wystartuje płotkarka Karolina Kołeczek.
Karolina Kołeczek (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

– Nie mamy w tym sezonie szczęścia, ale jakoś będzie trzeba sobie poradzić. Na razie nawet nie jesteśmy w stanie ćwiczyć zmian z Karoliną, ponieważ w czwartek ma eliminacje na 100 m ppł i skupia się na biegu indywidualnym – poinformował trener sprinterek Jacek Lewandowski.

Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz) po raz ostatni 100 m biegała w zeszłym roku. W maju uzyskała czas 11,88. Od tamtej pory startowała wyłącznie na 100 m ppł. I radzi sobie całkiem nieźle. W tym sezonie poprawiła rekord życiowy na 12,91.

To jednak nie koniec kłopotów. Na przeziębienie narzeka także Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa), która ma wystąpić indywidualnie na 200 m. Wcześniej z powodu kontuzji z mistrzostw świata wycofały się dwie najszybsze Polki tego sezonu – Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory) oraz Marika Popowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL).

podobne informacje

Gwiazdy na stracie mityngu Orlen Cup w Łodzi. Transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji

Paulina Guba druga podczas mityngu w Berlinie. Robert Harting zakończył karierę

Transmisja Drużynowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej

Nowy cel Karoliny Kołeczek. "To mój życiowy sezon"