93 Fabian Hiszpański
  Piotr Mandrysz
  Robert Podoliński

Kolejna wygrana Podbeskidzia na wyjeździe

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (0:0) w meczu 15. kolejki Ekstraklasy. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Możdżeń oraz Robert Demjan. Dla gości to była czwarta wygrana w sezonie i czwarta odniesiona na wyjeździe.
Tomasz Foszmańczyk i Marek Sokołowski (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Pierwsi dogodną okazję do zdobycia gola mieli Górale, którzy – wbrew oczekiwaniom – przez pierwsze 20 minut mieli przewagę. W 15. minucie gdyby nie kiks Krystiana Nowaka, byłoby 0:1. Osiem minut później ładnym strzałem z dystansu (ok. 25 metrów) popisał się Wojciech Kędziora, ale był on minimalnie niecelny.

Inicjatywę już do końca spotkania miała Termalica, jednak niewiele z tego wynikało. W 49. min. bielszczanie przeprowadzili kontrę. Na prawo od pola karnego znalazł się z piłką Jakub Kowalski. Podał do będącego już w obrębie szesnastki Mateusza Możdżenia, który uderzył nie do obrony.

Sześć minut później efektownie strzelił z rzutu wolnego Dawid Plizga, ale golkiper Podbeskidzia był na posterunku. Z kolei w 55. min. Górale przeprowadzili kolejną kontrę, po której Sebastian Nowak musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem pobiegł z piłką lewym skrzydłem Adam Mójta. Będąc blisko bramki podał do Roberta Demjana, który nie zmarnował "setki". Mimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie.