tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Futsal: Polacy w grudniu powalczą o mundial

Futsalowa reprezentacja Polski podczas zgrupowania w Pruszkowie 4-9 grudnia będzie się przygotowywała do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata. Grupowymi rywalami Polaków w Portugalii będą kolejno gospodarze, Rumunia i Norwegia.
fot. Getty

Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany 10-13 grudnia w Povoa de Varzim. Trener kadry Andrzej Bianga powołał na te zawody 14 zawodników.

Bramkarze: Rafał Krzyśka (AZS UŚ Katowice) i Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała)
Zawodnicy z pola: Robert Gładczak (AZS UŚ Katowice), Mikołaj Zastawnik (Clearex Chorzów), Daniel Krawczyk i Igor Sobalczyk (obaj Gatta Zduńska Wola), Łukasz Biel (Gwiazda Ruda Śląska), Marcin Mikołajewicz i Michał Wojciechowski (obaj FC Toruń), Michał Kubik (Pogoń 04 Szczecin), Sebastian Wojciechowski i Tomasz Kriezel (obaj Red Devils Chojnice), Rafał Franz (Rekord Bielsko-Biała) i Adrian Pater (Solne Miasto Wieliczka)

Finały MŚ rozegrane zostaną we wrześniu 2016 roku w Kolumbii. Faworytem "polskiej" grupy teoretycznie będą Portugalczycy, zajmujący siódme miejsce w światowym rankingu. Rumunia to 18. drużyna świata, Polska – 36., Norwegia – 58. Po dwie najlepsze drużyny z siedmiu grup głównych kwalifikacji trafią do baraży, których zwycięzcy zapewnią sobie grę w finałach.

W marcu biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce w turnieju eliminacyjnym do ME, który był rozgrywany w Krośnie. Polacy zremisowali z Białorusią 0:0 oraz przegrali z Finlandią 2:3 i Włochami 3:6. W tamtych zawodach prowadził ich włoski trener Andrea Bucciol, który został zwolniony i w sierpniu kadrę objął Bianga.

Biało-czerwoni w finałach MŚ wystąpili raz – w 1992 roku w Hongkongu. Dotychczas tytuły zdobyły reprezentacje Brazylii (1989, 1992, 1996, 2008 i 2012) i Hiszpanii (2000 i 2004).

podobne informacje

Sroga lekcja od Brazylii. Druga porażka Polski

Futsalowe ME: Kazachstan rozbił Polskę

Futsalowy Puchar UEFA: minimalna wygrana Rekordu

Baraże o udział w futsalowych ME: Polacy gorsi w pierwszym meczu