tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mityng Pedro's Cup po raz drugi w Łodzi

Lekkoatletyczny halowy mityng Pedro's Cup po raz drugi z rzędu zostanie zorganizowany w łódzkiej Atlas Arenie. Impreza odbędzie się 5 lutego 2016 r. i będzie ją mogło obejrzeć ponad 10 tys. widzów.
Kamila Lićwinko (fot. Getty)

Przez dziesięć lat Pedro's Cup odbywał się w Bydgoszczy. Po dekadzie organizatorzy postanowili jednak przenieść imprezę do większego obiektu i rozszerzyć jej program o biegi. Wybór padł na Łódź i Atlas Arenę, gdzie w lutym br. odbyła się jedenasta edycja mityngu. Podczas wtorkowej konferencji prasowej dyrektor mityngu Sebastian Chmara podkreślił, że decyzja o przeprowadzce do Łodzi okazała się strzałem w dziesiątkę.

– Przedwczoraj na gali Złote Kolce odebraliśmy statuetki w kategorii "najlepsza impreza roku". To potwierdza, że przedsięwzięcie, które rozpoczęliśmy w Łodzi wystartowało znakomicie. Wcześniej portal All Athletics uznał Pedro's Cup 2015 za najlepszą imprezę halową na świecie, a po letnich imprezach nasz mityng znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji zawodów halowych i letnich w kategorii mityngów o skróconym wymiarze konkurencji. Poprzeczkę mamy więc zawieszoną wysoko, jeśli chodzi o przyszły rok. Pedro's Cup 2016 wystartuje w Atlas Arenie 5 lutego o g. 17 – powiedział Chmara.

Dodał, że konkurencje nie będą się różniły od tych z poprzedniej edycji, w której kibice oglądali rywalizację w sprintach, płotkach, skoku wzwyż, skoku o tyczce i pchnięciu kulą.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała lista startowa przyszłorocznego mityngu. Rzecznik prasowy imprezy Artur Partyka oraz wiceprezes PZLA i prezes Łódzkiego OZLA Lech Leszczyński zapewnili jednak, że wśród gwiazd światowego formatu pojawi się też krajowa czołówka zawodników.

– Bardzo zależy nam na tym, żeby oprócz gwiazd światowej lekkiej atletyki wystartowali też Polacy, bo przed nami nie tylko halowe MŚ w Portland, ale też sierpniowe igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Będziemy więc mieli wszystkie polskie znakomitości płotków, 60 m, pchnięcia kulą i skoku o tyczce – powiedział Leszczyński.

Współorganizatorami imprezy są m.in. Atlas Arena i władze Łodzi, które przeznaczyły na nią ponad 400 tys. zł. – W przyszłym roku miasto będzie dotować imprezę kwotą 450 tys. zł. Przed pierwszym mityngiem nie wiedzieliśmy, jak łódzcy kibice zareagują. Okazuje się, że było znakomicie. Po raz kolejny potwierdziło się, że w Atlas Arenie nie ma nieudanych imprez – powiedział dyr. wydziału sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

Tegoroczny Pedro's Cup zgromadził na trybunach Atlas Areny 8 tys. widzów. Organizatorzy liczą, że przyszłoroczna impreza będzie miała jeszcze większą widownię, bo miejsc jest 10 049. Część z nich będzie przeznaczona dla młodzieży z Łodzi i woj. łódzkiego.

– Tak to zorganizujemy, żeby dzieciaki interesujące się sportem weszły na naszą imprezę bezkosztowo – zakończył Leszczyński.

podobne informacje

Pedro's Cup: sensacyjny Haratyk. Lićwinko w formie

Pedro's Cup: potwierdzony występ Barshima

Pedro's Cup, czyli nie tylko gwiazdy lekkoatletyki

Majewski i Lićwinko gwiazdami Pedro's Cup