Nick Bjugstad
Roberto Luongo
Jussi Jokinen 19'42''

Pantery rozgromione. Popis 19-latka

19-letni kanadyjski hokeista Sam Bennett zdobył cztery bramki dla Calgary Flames w wygranym środowym spotkaniu z Florida Panthers 6:0 w lidze NHL.
Sam Bennett (fot. Getty Images)

W historii rozgrywek było tylko dwóch młodszych zawodników z takim osiągnięciem - Jack Hamilton (Toronto, 1943-44) i Bobby Carpenter (Washington, 1981-82). Obaj mieli po 18 lat, kiedy czterokrotnie wpisywali się na listę strzelców.

Po pierwszej tercji Bennett miał na koncie już trzy trafienia, a ostatnie dołożył 24,2 s przed ostatnią syreną. Pozostałe bramki zdobyli Johnny Gaudreau i Mason Raymond.

Gospodarze wręcz znokautowali Pantery, bowiem oddali 36 strzałów, przy zaledwie 15 rywali. Do druga z rzędu porażka zespołu z Florydy, drugiego w tabeli Konferencji Zachodniej, po serii 12 zwycięstw.

W innym ciekawym środowym meczu zespół Anaheim Ducks pokonał Ottawa Senators 4:1, chociaż jeszcze pięć minut przed końcem na tablicy widniał remis 1:1. Wtedy, w ciągu trzech i pół minuty, krążek do siatki posłali kolejno Shea Theodore, Carl Hagelin oraz Jacob Silfverberg.