14 Jesper Konradsson 3 1
31 Viktor Oestlund 4 1 1
9 Jerry Tollbring

ME: skuteczni Hiszpanie lepsi od Szwedów

Szczypiorniści reprezentacji Hiszpanii pokonali w ostatnim meczu grupowym Szwedów 24:22(12:10) i z kompletem punktów awansowali do kolejnej fazy rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Raula Entrerriosa.
Od lewej: Gedeon Guardiola, Victor Tomas i Jesper Konradsson (fot. PAP)

Zobacz zapis relacji "bramka po bramce"

Viktor Oestlund (L) i Niko Mindegia (P) (fot. PAP) Już przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że obie reprezentacje są pewne dalszej gry w turnieju. Stawką bezpośredniego starcia było jednak pierwsze miejsce w grupie i większy dorobek punktowy na starcie kolejnej fazy mistrzostw.

W pierwszej połowie, wygranej przez Hiszpanów 12:10, kibice zgromadzeni we Wrocławiu byli świadkami stojącej na wysokim poziomie, ale niezbyt pięknej walki w obronie. Szczypiorniści obu ekip grali bardzo twardo i agresywnie, ale nie brutalnie. Do popisu znakomitej gry defensywnej Hiszpanie dołożyli do bólu skuteczną postawę w ataku. Warto podkreślić, że w pierwszej połowie nie zanotowali ani jednej straty. Nie do zatrzymania na kole był występujący na co dzień w Vive Kielce Julen Aguinagalde.

Szwedzi z kolei w poczynaniach ofensywnych gubili się dość często, a kiedy już udawało im się skonstruować ciekawą akcję, skutecznym,i interwencjami zatrzymywał ich Gonzalo Perez de Vargas, który w bramce Hiszpanów zastąpił kontuzjowanego Arpada Sterbika.

Julen Aguinagalde (L) i Philip Stenmalm (P) (fot. PAP) W drugiej połowie zespół prowadzony przez Manolo Cadenasa zagrał już nieco mniej skutecznie, ale przez cały czas w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Szwedzi najbliżej doścignięcia rywali byli na kwadrans przed końcem, kiedy zbliżyli się do Hiszpanów na tylko jedną bramkę różnicy (16:15). To było jednak wszystko, na co było ich stać tego dnia. W decydującym momentach to Hiszpanie zachowali więcej zimnej krwi. W dodatku przez całą drugą połowę fenomenalnie bronił Perez de Vargas.

Ostatecznie Hiszpanie wygrali i z dorobkiem czterech punktów rozpoczną kolejną rundę mistrzostw. Do dalszej rywalizacji awansowali też Szwedzi. Oni jednak przystąpią do walki z zerowym dorobkiem punktowym.