30 Marko Mamić 1
1 Ivan Stevanovic
33 Luka Cindrić 1

EHF Euro 2016: Francja – Chorwacja 32:24

Ważna wygrana obrońców tytułu. Francja pokonała w Krakowie Chorwację 32:24 (16:10) w meczu grupy I mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Zespół z Bałkanów ma już tylko iluzoryczne szanse na awans do półfinału.
Valentin Porte (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

ZOBACZ, JAK RELACJONOWALIŚMY MECZ FRANCJA – CHORWACJA

Francuzi i Chorwacji rywalizowali wielokrotnie w ostatnich latach. Do spotkań dochodziło jednak zazwyczaj w finałach lub półfinałach wielkich turniejów. Na EHF Euro 2016 do konfrontacji doszło w drugiej rundzie, ale obydwu drużynom nie brakowało wielkiej determinacji. Sobotnia porażka znacznie zmniejszała szansę na awans do czołowej czwórki, gdyż drużyny zaczęły grupę II z jedną porażką z pierwszej fazy mistrzostw.

Luc Abalo (fot. Getty Images) Początkowo mecz miał wyrównany przebieg. Kluczowa okazała się jednak gra w przewadze, podczas której zawodnicy Claude'a Onesty odskoczyli rywalom. Trener Żelijko Babić zaczął szukać zmian w ataku, ale decyzje nie przynosiły poprawy. Francuzi mogli z kolei liczyć na znakomicie dysponowanego Luka Abalo, który kończył wiele kontr.

Po przerwie Francuzi wrzucili jeszcze wyższy bieg, a Chorwaci dalej wyglądali na bezradnych. Po siedmiu minutach drugiej części ich przewaga wynosiła już 11 bramek! Tak wysokie prowadzenie rozluźniło nieco mistrzów olimpijskich. Zespół z Bałkanów zmniejszał różnicę, ale nie był w stanie choćby zaniepokoić Trójkolorowych. W końcówce bramkę zdobył nawet bramkarz Thierry Omeyer po rzucie przez całe boisko.

Kolejnym rywalem Francuzów będzie w środę Norwegia. Tego samego dnia Polacy zmierzą się z Chorwatami.