EHF Euro: Omeyer bohaterem Francji

Francuscy piłkarze ręczni pewnie pokonali Chorwatów 32:24 (16:10) i przybliżyli się do półfinału rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europu. Bohaterem Trójkolorowych był doświadczony bramkarz Thierry Omeyer.
Thierry Omeyer (fot. Getty Images)

Utytułowany bramkarz przez całe spotkanie uprzykrzał życie rywalom, a jego skuteczne interwencje z każdą minutą coraz bardziej zniechęcały Chorwatów do oddawania kolejnych rzutów. Pod koniec meczu skuteczność jego interwencji przekraczała 40 procent!

Omeyerowi albo jednak jeszcze było mało, albo pozazdrościł reprezentacyjnym kolegom radości po rzucanych bramkarz. Dlatego kiedy w 58. minucie grający w osłabieniu Chorwaci wycofali bramkarza, Omeyer po kolejnej udanej interwencji nie namyślał się zbyt długo – chwycił piłkę i niezwykle precyzyjnym rzutem umieścił ją w bramce rywali. Oczywiście nie trzeba dodawać, kto został uznany najlepszym zawodnikiem tego spotkania...