tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

EHF Euro: czas na finał! Mecz o złoto i bilet do Rio

Przed nami decydujące mecze EHF Euro 2016. W niedzielę w Tauron Arenie Kraków poznamy medalistów turnieju. O 3. miejsce zagrają Chorwacja i Norwegia (15.00), natomiast w finale Niemcy zmierzą się z Hiszpanią (17.30). Relacje "akcja po akcji" na stronie SPORT.TVP.PL!
Viran Morros Del Argila (fot. PAP)

RELACJA "AKCJA PO AKCJI" Z MECZU O 3. MIEJSCE I FINAŁU
OD 14:50 NA SPORT.TVP.PL

Stawką niedzielnego spotkania będzie nie tylko tytuł mistrzów Europy, ale też bilet na igrzyska olimpijskie. Ani Hiszpanie, ani Niemcy nie zapewnili sobie jeszcze wyjazdu do Rio de Janeiro, więc przegrany tego starcia będzie musiał uczestniczyć w jednym z kwietniowych turniejów kwalifikacyjnych. Zwycięzca dołączy natomiast do Brazylii, Francji, Argentyny, Kataru i Egiptu, które tworzą już stawkę finalistów.

Tobias Reichmann: mam nadzieję, że stać nas na lepszą grę Zaskoczyć raz jeszcze

Reprezentacja Niemiec to rewelacja tych mistrzostw. Zespół Dagura Sigurdssona, budowany z myślą o współorganizowanych przez naszych zachodnich sąsiadów MŚ 2019, miał na polskich parkietach zbierać co najwyżej cenne doświadczenia. Przed i w trakcie turnieju ze składu wypadły bowiem największe gwiazdy: Uwe Gensheimer, Patrick Groetzki, Patrick Wiencek, Christian Dissinger i Steffen Weinhold, a bez nich trudno było wyobrazić sobie walkę z potęgami pokroju Francji, Danii czy Norwegii.

Islandzki szkoleniowiec wszystko jednak doskonale poukładał, a Niemcy są już o krok od powtórzenia wielkiego sukcesu z 2004 roku, gdy po pokonaniu Słowenii zdobyli mistrzostwo Europy. Wielka w tym zasługa Tobiasa Reichmanna, jednego z najlepszych strzelców mistrzostw (ustępuje tylko Valero Riverze) i bramkarza Andreasa Wolffa, odkrycia turnieju na swojej pozycji. Jeśli obaj utrzymają poziom także w niedzielę, mogą pokusić się o kolejną niespodziankę...

Julen Aguinagalde: interesuje nas tylko wygrana Przejść do historii

Nie będzie o to jednak łatwo. Na ich drodze staną bowiem Hiszpanie, którzy raz już Niemców na tych mistrzostwach pokonali: 32:29 w fazie grupowej. Gracze Manolo Cadenasa, choć to jedna z najbardziej utytułowanych reprezentacji w XXI wieku, w Krakowie walczyć będą o pierwsze w historii złoto ME. Po trzech medalach srebrnych (1996, 1998 i 2006) i dwóch brązowych (2000, 2014), nikt na Półwyspie Iberyjskim nie wyobraża sobie innego scenariusza. – Chcemy sprawić, by ten dzień przeszedł do historii naszego kraju – zapowiedział jeden z filarów zespołu, Antonio Garcia.

Oliver Roggisch: gra tych chłopaków to coś niesamowitego Oba zespoły spotkały się do tej pory 61 razy. 32 z tych spotkań wygrali Hiszpanie, 24 Niemcy, a 5 zakończyło się remisem. Bilans bramek 1448:1347 przemawia jednak zdecydowanie na korzyść naszych zachodnich sąsiadów. Po stronie Hiszpanów jest jednak doświadczenie: przeciętny zawodnik ze składu Cadenasa rozegrał bowiem około 87 meczów w reprezentacji narodowej, podczas gdy u Niemców ta średnia wynosi zaledwie 36.

Zanim na parkiet krakowskiej Tauron Areny wyjdą najwięksi bohaterowie, o godz. 15:00 Norwegia i Chorwacja zagrają o 3. miejsce. Początek spotkania finałowego zaplanowano natomiast na godz. 17:30. Z obu spotkań przeprowadzimy relację tekstową.

Program EHF Euro 2016:
niedziela, Tauron Arena Kraków

 • mecz o 3. miejsce: Norwegia – Chorwacja (15.00)
 • finał: Hiszpania – Niemcy (17.30)
 • Hiszpanie wywalczą upragniony medal mistrzostw Europy?

  podobne informacje

  Rysa na kandydaturze Tałanta. Ważniejsza kadra czy klub?

  Dujszebajew: zgłoszę się do konkursu ZPRP

  Dujszebajew rozwiązał kontrakt z Węgrami. Teraz Polska?

  Sigurdsson: mógłbym pracować jako trener piłki nożnej