tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Marcialonga: Kowalczyk poza podium

Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w narciarskim biegu Marcialonga na dystansie 70 km we włoskim Cavalese. Zwyciężyła Szwedka Britta Johansson Norgren, która po zaciętym finiszu wyprzedziła o 1,4 s Austriaczkę Katerinę Smutną. Na trzeciej pozycji uplasowała się Szwajcarka Seraina Boner ze stratą 3.35,4 min. Kowalczyk straciła do triumfatorki 7.42,5.
Justyna Kowalczyk (fot. PAP/EPA)

Marcialonga była czwartym etapem cyklu Ski Classics, a piątym, wliczając prolog. W maratonie La Sgambeda Kowalczyk była trzecia, w kolejnej rundzie – Jizerskiej Padesatce w Czechach – nie wystartowała, a w poprzedni weekend w La Diagonela w szwajcarskim Sankt Moritz zajęła dziewiątą lokatę.

Maratony mają długą tradycję, jednak Ski Classics do życia powołano w 2011 roku. W wyścigach zawodowcy startują razem z amatorami. Wśród uczestników nie brakuje narciarzy mających doświadczenie w rywalizacji na tradycyjnych dystansach.

Dwukrotnie klasyfikację generalną wygrywał Anders Aukland, który z kolegami w norweskiej sztafecie zdobył złote medale igrzysk olimpijskich (Salt Lake City 2002) i mistrzostw świata (Val di Fiemme 2003).

Wyniki narciarskiego maratonu Marcialonga:

(fot. services.datasport.com)
Biegi narciarskie, Ski Classics: Marcialonga, Cavalese

podobne informacje

Nieznane historie z życia Justyny Kowalczyk. "Nie uniknęłam wpadek"

Luka Modrić zakończył dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Oto najciekawsze serie triumfów w świecie sportu

Justyna Kowalczyk wróciła na podium. Dobry bieg w Ski Classics

Zmiana warty w biegach narciarskich. "Sezon dla Polaków nie będzie wesoły"