tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sigurdsson: mógłbym pracować jako trener piłki nożnej

Niemcy zdają sobie sprawę, że nie byłoby złotego medalu EHF Euro 2016 bez Dagura Sigurdssona. Nie byłoby jednak tego sukcesu, gdyby w młodości pozostał przy... piłce nożnej. – Kiedyś myślałem o pracy trenera w tej dyscyplinie – zdradził Islandczyk.
Dagur Sigurdsson (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Niewielu kibiców wie, że Sigurdsson był nawet reprezentantem kraju w drużynie do lat 17. Zrezygnował, gdy zauważył, że nie ma szans na wielką karierę i postawił na piłkę ręczną. – Piłkarze, którzy grali na moim poziomie, podpisali później kontrakty w Norwegii albo w drugiej lidze angielskiej. Chociaż w futbolu można na pewno zarobić lepiej niż w piłce ręcznej – zauważył.

Czy wyobraża sobie siebie jak trenera piłki nożnej? – Oczywiście! Wcześniej często o tym myślałem. Nie byłem jednak zbyt konsekwentny, ale poradziłbym sobie. To bardzo podobna praca. Taktyka jest inna, ale prowadzenie zespołu wygląda podobnie. Czy zajmujesz się firmą czy drużyną sportową – musisz mieć pewne predyspozycje – ocenił Sigurdsson.

Reprezentację Niemiec, którą prowadzi od sierpnia 2014 roku, porównał do islandzkiego wulkanu. – W każdej chwili może eksplodować! Naszym głównym celem są igrzyska olimpijskie w 2020 roku. Ale na drodze do tego celu może się zdarzyć, że trafimy na wysokie fale. Tak się właśnie stało i możemy się cieszyć z naszego sukcesu. Za chwilę będzie jednak musiała wrócić pokora i koncentracja – przyznał szkoleniowiec.

EHF Euro 2016 – mistrzostwa sportowych sensacji i wielkich emocji W turnieju rozegranym w Polsce dysponował najmłodszym zespołem. Czy spodziewał się takiego sukcesu? – Zawsze wierzyłem w moją drużynę. Moment, w którym z powodu kontuzji wypadli Steffen Weinhold i Christian Dissinger był bardzo trudny. Jednocześnie uleciała wtedy presja. Wiele osób uważa, że to był punkt zwrotny – wyjaśnił.

– Proszę pamiętać, że światowa czołówka jest bardzo ciasna. Ale teraz to my jesteśmy na szczycie. Jeśli jesteś mistrzem Europy, to dysponujesz najlepszą drużyną. Będziemy bardzo ciężko pracować, aby się utrzymać na tym poziomie – dodał.

Tobias Reichmann: mam nadzieję, że to początek czegoś wielkiego

podobne informacje

Dagur Sigurdsson:: bez szans na kopię ME w Polsce

Niemcy mają kłopot. Nowy trener na dwóch etatach?

Trener Sigurdsson opuści niemieckich szczypionistów po MŚ

Trener Niemców: daleko mi do najpopularniejszych Islandczyków